SON DAKİKA

PKK Operasyonu: 2 Çuval Esrar Ele Geçirildi

Bingöl’ün Genç İlçesi Yeniyazı Köyü kırsalında bölücü terör örgütüne ait çok sayıda malzeme ile 102 kg toz esrar ele geçirildi.

Bu haber 30 Nisan 2020 - 9:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç İlçesi Yeniyazı Köyü kırsalında bölücü terör örgütüne ait çok sayıda malzeme ile 102 kg toz esrar ele geçirildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca 29 Nisan 2020 tarihinde Bingöl İli Genç İlçesi Yeniyazı Köyü kırsalında icra edilen operasyon neticesinde yapılan arazi aramasında iki farklı noktada meşelik, sık ormanlık alan içerisinde toprağa gömülü vaziyette (2) adet jelikan bidon içerisinde mühimmat malzemesi, doküman, yaşam malzemesi, (2) adet çuval içerisinde de toplam (102) kg. toz esrar ele geçirilmiştir” denildi.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

1 Adet Yaesu Marka Telsiz,

9 Adet EYP Ateşleme Düzeneği Alıcısı,

30 Metre 3 X 2,5 Kablo,

20 Metre 2 X 0 75 Kablo,

50 Adet Kalem Pil,

50 Adet Büyük Pil,

1 Adet Güneş Paneli,

1 Adet Akü,

9 Adet Silah Bakım Yağı,

1 Adet Sırt Çantası,

2 Adet Uyku Tulumu,

2 Adet Kitap,

1 Adet Not Defteri,

2 Adet Çuval İçerisinde 102 Kg Toz Esrar Maddesi,

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Çok Sayıda İlk Yardım, Giyim ve Yaşam Malzemesi ele geçirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir.”

Autocad
Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat