beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Mart Ayı Dış Ticaret Verileri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verileri açıklandı. Bingöl’de 2020 yılı Mart ayında ihracat 82 bin dolar olarak gerçekleşirken, ithalat ise gerçekleşmedi.

Bu haber 30 Nisan 2020 - 9:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verileri açıklandı. Bingöl’de 2020 yılı Mart ayında ihracat 82 bin dolar olarak gerçekleşirken, ithalat ise gerçekleşmedi.

TÜİK Malatya Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Malatya’da ihracat 23,03 milyon dolar, ithalat 10,59 milyon dolar olarak gerçekleşirken, Elazığ’da ihracat 16,48 milyon dolar, ithalat 1,6 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bingölde ihracat 82 bin dolar, olarak gerçekleşirken, ithalat ise gerçekleşmedi. Tunceli’de ihracat 26 bin dolar olarak gerçekleşirken, ithalat ise 2 bin dolar olarak gerçekleşmedi.

MART AYINDA EN FAZLA İHRACAT YAPILAN ÜLKE ALMANYA OLDU

Mart ayında ihracatta ilk sırayı Almanya aldı. Almanya’ya yapılan ihracat 1 milyar 282 milyon dolar olurken, bu ülkeyi sırasıyla; 880 milyon dolar ile ABD, 801 milyon dolar ile Birleşik Krallık, 541 milyon dolar ile İtalya ve 507 milyon dolar ile İspanya takip etti. İlk 5 ülkeye yapılan ihracat, toplam ihracatın %29,9’unu oluşturdu.

İTHALATTA DA İLK SIRAYI ALMANYA ALDI

İthalatta ise Almanya ilk sırayı aldı. Mart ayında Almanya’dan yapılan ithalat 1 milyar  950 milyon dolar  olurken, bu ülkeyi  sırasıyla; 1 milyar 420 milyon dolar ile Çin, 1 milyar 417 milyon dolar ile ABD, 1 milyar 378 milyon dolar ile Rusya Federasyonu ve 991 milyon dolar ile İsviçre izledi. İlk 5 ülkeden yapılan ithalat, toplam ithalatın %38,0’ını oluşturdu.

Microsoft Project 2016

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat