SON DAKİKA

Zorla Alıkoyma ve Darp Nedeniyle 2 Kişi Tutuklandı

Bingöl’de 1 hafta boyunca zorla alıkonulan ve darp edilen vatandaş bir otoparkta bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden 2’si tutuklandı.

Bu haber 29 Nisan 2020 - 10:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de 1 hafta boyunca zorla alıkonulan ve darp edilen vatandaş bir otoparkta bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden 2’si tutuklandı.

Bingöl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bir hafta boyunca elleri bağlı bir şekilde zorla alıkonulan ve demir levhalarla darp edilen A.S bir otoparkta bulunan araç içerisinde bulundu. Olayın şüphelisi olarak gözaltına alınan 4 kişiden 2’si tutuklandı. 

Bingöl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“Kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında, 21/04/2020 günü saat 06.15 sıralarında İl Merkezinde bulunan Otopark içerisinde meydana gelen “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Kasten Yaralama, Tehdit, Şantaj Ve Eziyet Çektirme” olaylarıyla ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet-Gasp-Ahlak Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda, Müşteki (A.S.)’ nin ellerinin iple bağlanması neticesi vücudunun çeşitli yerlerinden demir levye ve tahta sopalar ile darp edilerek işyerinde 1 hafta zorla tutulduğu ve olayı gerçekleştiren şahısların (İ.Y.) (Y.Y.) (M.Y.) ve (B.Y.) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir” denildi.

Açıklamanın devamında, “21.04.2020 günü saat 08.50 sıralarında şüpheli 4(dört) şahıs, suç aletleri olan demir levye ve tahta sopa ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmışlar, ayrıca yakalanan şüpheli şahısların telefonlarında yapılan inceleme neticesi, müşteki şahsın otopark içerisinde park halinde bulunan araç içerisinde demir levye ile darp edildiğine dair çekilmiş videoları elde edilmiştir. Şüpheli (İ.Y.) (Y.Y.) (M.Y.) ve (B.Y.) isimli şahıslar, 23.04.2020 günü Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş ve şüphelilerden (B.Y) ve (İ.Y.) çıkarıldıkları mahkemece Yurt dışı çıkış adli yasağı şartı ile serbest kalırken, (Y.Y.) ile (M.Y.) ise Tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmişlerdir. Ayrıca vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin korunması, Asayişin huzur ve temini için tüm ekiplerimiz cansiperane şekilde büyük duyarlılıkla görevlerini sürdürmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat