SON DAKİKA

Üniversite Öğrencilerine 6 GB Ücretsiz İnternet!

Bu haber 29 Nisan 2020 - 14:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YÖK Başkanı, Üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek amaçlı 6 GB internetin ücretsiz verileceğini açıkladı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç konuyla ilgili twitterdan yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı:

“Sevgili gençler, bildiğiniz üzere küresel Kovid-19 salgını nedeniyle evlerinizde kalıp uzaktan eğitim alırken, sizlere çeşitli dijital ders materyalleri ile destek olmak amacıyla https://yokdersleri.yok.gov.tr adresi üzerinden “YÖK Dersleri Platformunu” hizmete açtık.

Çok ilgi gören platformumuzdan yararlanma hususunda yaşadığınızı ilettiğiniz internet kotası sorununuza yönelik bir süreden beri mobil operatörlerle yürüttüğümüz çalışmalar olumlu şekilde sonuçlandı. Bu konuda sıkıntı yaşayan öğrencilerimize güzel bir haberimiz var.

Artık “YÖK Dersleri Platformu” sayfasında yer alan üniversitelerimize ait dijital ders içeriklerine, mobil operatörleriniz ile yapacağınız işlemler sonrasında hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından verilecek olan 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına “birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler” de dahil olacaktır.

Salgın sürecinde evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerimize destek olmak amacıyla sağlanan 6 GB’lık ücretsiz internet hizmetinden dolayı ülkemizdeki bütün mobil operatörlere şahsım, öğrencilerimiz ve üniversitelerimiz adına teşekkür ederim.”

softexen.com
Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat