SON DAKİKA

Bingöl’de Tıbbi Atık Kovaları Yerleştirildi

Bingöl Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında hastane önleri ile şehrin muhtelif noktalarına tıbbı maske ve tıbbi eldiven kovası yerleştirdi.

Bu haber 29 Nisan 2020 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında hastane önleri ile şehrin muhtelif noktalarına tıbbı maske ve tıbbi eldiven kovası yerleştirdi.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, küresel salgın Koronavirüs (Kovid-19) koruyucu ve önleyici tedbirler kapsamında şehrin 14 noktasına tıbbi atık kovaları kurulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Tek kullanımlık maske ve eldiven atıklarının ayrı toplanması için şehrin muhtelif noktalarına tıbbi atık kovaları yerleştirildi. Koronavirüs salgını nedeniyle maske ve eldiven atıklarının tıbbi atık kutularına atılması konusunda vatandaşlarımızdan duyarlı olmasını rica ediyoruz” denildi.

Koronavirüs ile mücadelenin etkili bir şekilde sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Kovid-19 koruyucu ve önleyici çalışmalar kapsamında tüm tedbirler titizlikle alınıyor, kararlı bir şekilde mücadele ediliyor. Bu kapsamda dezenfekte işlemleri başta olmak üzere birçok alanda önlemler alındı, tedbirler arttırıldı. Vatandaşlarımıza düzenli bir şekilde maske dağıtıyor, çarşı merkezine kurduğumuz dezenfektan otomatlarının kontrolleri düzenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Yine fırın ve marketler düzenli bir şekilde denetleniyor, sosyal mesafe kurallarına yönelik bilgilendirmeler yapılıyor.” Vatandaşların evde kalmaları, zaruri durum olmadıkça dışarı çıkmamaları gerektiği kaydedilen açıklamada, “Toplum sağlığı için her birey üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeli, Sağlık Bakanlığımızca belirlenen kurallara uymalıdır” denildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat