SON DAKİKA

Bingöl’de Dağıtılan Maske Sayısı Açıklandı

Bingöl il genelinde bulunan 51 eczaneden toplam 102 bin ücretsiz maske dağıtıldığı açıklandı.

Bu haber 29 Nisan 2020 - 12:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl il genelinde bulunan 51 eczaneden toplam 102 bin ücretsiz maske dağıtıldığı açıklandı.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği uygulama ile 20 ile 65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması uygulaması Bingöl’deki eczanelerde devam ediyor.

Vatandaşlar, cep telefonlarına gelecek olan SMS kodu ya da TC Kimlik numaraları ile eczanelere başvurarak ücretsiz maske talep edebilecek.

Maske dağıtımı ile ilgili bilgi veren Vali Kadir Ekinci; “Önceki süreçte e-devlet üzerinden başvuruda bulunan vatandaşlarımıza maskelerin bir kısmı PTT aracılığıyla teslim ediliyor. Bu kapsamda şimdiye kadar 34.250 vatandaşımıza evlerinde maskelerini teslim ettik. Şimdi ise ücretsiz maske dağıtım sürecine eczanelerimiz de dâhil oldu. Vatandaşlarımız ücretsiz maskelerini, TC kimlik numaraları veya telefon numaralarına gelecek olan SMS kodlarını eczacıya vererek maskelerini temin edeceklerdir. İlimize, eczanelerde dağıtılmak üzere iki etap halinde toplam 102.000 maske geldi. Ücretsiz maskeler Bingöl merkezde 36 eczane ile ilçelerdeki 15 eczane olmak üzere toplam 51 eczane üzerinden dağıtılmaktadır. Eczaneler üzerinden maske dağıtımı yeni etap maske dağıtımları ile devam edecek, vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanacaktır’ dedi.