SON DAKİKA

Bakan Selçuk Açıkladı: Uzaktan Eğitimin Tarihi Uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk korona virüsü salgını nedeniyle 30 Nisan’a kadar ara verilen eğitimde yeni yol haritasını açıkladı. Uzaktan eğitim 31 Mayıs’a kadar devam edecek.

Bu haber 29 Nisan 2020 - 9:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk korona virüsü salgını nedeniyle 30 Nisan’da devam edeceği açıklanan uzaktan eğitimde sürenin 31 Mayıs’a kadar uzatılacağını açıkladı.

Selçuk’un açıklamalarından başlıklar şöyle:

UZAKTAN EĞİTİME TUTUNUN

16 Mart 2020 itibariyle okullara ara verme ile birlikte bir hafta gibi kısa bir süre içinde uzaktan eğitimi hayata geçirdik. Salgının başladığı tarihten itibaren uzaktan eğitime geçmenin faydalarını da görüyoruz. Uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır. Uzaktan eğitim şu anda elimizdeki tek seçenek. Tüm çocuklarımızdan ve velilerimizden ricam uzaktan eğitime sıkıca tutunmaları.

EBA’DA KAYIT 1 MİLYONA YAKLAŞTI

Sınavlara hazırlanan öğrenciler en hassas olduğumuz konudur. 11 ve 12. sınıfta eğitim gören öğrencilerimizin yapay zeka destekli eğitim sistemine yoğun talebi var. EBA akademik destek platformuna kayıt olan öğrenci sayısının 1 milyona yaklaştığını söyleyebilirim. 13 Nisan 2020’den itibaren EBA canlı sınıf uygulamasında ilk 15 günde ders sayısı 650 bini aştı. Bu derslerin sadece 150 bini ilk hafta yapıldı, ikinci hafta ise bu ders sayısı 500 bin oldu. Bu derslerin yaklaşık 200 binini ise hafta sonu yaparak eğitime yeni bir zaman boyutu da kazandırmış olduk.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat