SON DAKİKA

Bingöl’de Eczanelerde Dağıtılacak Maskeler Geldi

Bingöl’e eczaneler aracılığıyla vatandaşlara dağıtılmak üzere 51 bin adet maske gönderildi. Maskeler 10 bin 200 vatandaşa gönderilecek SMS sonrası eczanelerde teslim edilecek.

Bu haber 26 Nisan 2020 - 6:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’e eczaneler aracılığıyla vatandaşlara dağıtılmak üzere 51 bin adet maske gönderildi. Maskeler 10 bin 200 vatandaşa gönderilecek SMS sonrası eczanelerde teslim edilecek.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülke genelinde dağıtımı devam eden maskeler, daha önce PTT aracılığıyla Bingöl’de bin 850 kişiye ulaştırılmıştı. Kişi başı 5 adet maske dağıtımı yapılırken, toplam 9 bin 250 adet maske hanelerde kişilere teslim edilmişti.

Pek çok alanda kullanımı zorunlu hale getirildiği için vatandaşlara ücretsiz verileceği belirtilen maske dağıtımı, e-devlet üzerinden talebi olan vatandaşlara teslim ediliyor. Bu kapsamda, kimi vatandaşlara maskeler hanelerinde PTT personeli tarafından teslim edilirken, kimi vatandaşlara ise gönderilecek SMS sonrası eczanelerde teslim edilecek.

10 BİN 200 KİŞİYE SMS GÖNDERİLECEK

Bingöl’de daha önce 9 bin 250 adet maskenin bin 850 vatandaşa PTT aracılığıyla hanelerde teslim edildiği bildirilmişti. Son açıklanan bilgilere göre Bingöl’e 51 bin adet maske il genelindeki eczanelere dağıtılmak üzere gönderildi. Gönderilen bu maskeler vatandaşlara sistem tarafından gönderilecek SMS sonrası alınabilecek.

SMS GELMEDEN ECZANEYE GİTMEYİN!

10 bin 200 vatandaşa dağıtılacak 51 bin adet maske için vatandaşlara SMS gönderilecek. SMS almadan eczanelere gidenler maske alamayacak. Maskeler daha önce e-devlet veya ePTTAvm aracılığıyla talepte bulunanlara verilecek. Talepte bulunanların cep telefonlarına gelecek SMS’i beklemesi gerekiyor. Ücretsiz maskeler 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olup talepte bulunanlara verilecek.

BİNGÖL’DE ÜCRETSİZ MASKE BİN 850 KİŞİYE ULAŞTIRILDI