SON DAKİKA

“Beklenti Hayal Kırıklığıyla Sonuçlandı”

HÜDAPAR İl Başkanı Orhan Açıkbaş, infaz yasası paketi ile mağduriyetlerin giderilmesi yönündeki beklentinin hayal kırıklığı ile sonuçlandığını belirtti.

Bu haber 22 Nisan 2020 - 20:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HÜDAPAR İl Başkanı Orhan Açıkbaş, infaz yasası paketi ile mağduriyetlerin giderilmesi yönündeki beklentinin hayal kırıklığı ile sonuçlandığını belirtti.

İnfaz yasası paketiyle ilgili açıklamalarda bulunan HÜDAPAR İl Başkanı Orhan Açıkbaş, açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“Cumhurbaşkanının onaylamasıyla 14.04.2020 tarihi itibari ile yasa yürürlüğe girmiş ve tahliyeler başlamıştır. Sayın Cumhurbaşkanının defalarca ve haklı olarak “devletin vatandaşa karşı suç işleyenleri affetmesi doğru değildir, devlet ancak kendisine karşı suç işleyenleri affedebilir” açıklamalarına rağmen başta çetecilik, yağma, hırsızlık gibi vatandaşlara karşı işlenen suçlar yasa kapsamına alınırken 28 Şubat libertines girl ajaccio süreci ve Paralel Yargı dönemindeki sözde yargılamalar ile ağır cezalar alan ve 20-25 yıldır cezaevinde olan mağdurlar infaz indiriminden istisna tutulmuştur. 65 yaş üstü yaşlı ve ağır hastalar dahi kapsama alınmayarak cezaevinde ölüme terk edilmişlerdir.

Zulüm ve haksızlıkları gidereceği yönünde büyük bir beklenti oluşturan hükümetin, zulümlerin devamından yana takındığı bu tavır toplumda büyük bir hayal kırıklığı escortes ajaccio oluşturmuştur. Ortaya çıkan bu vicdan yaralayıcı sonucun politik yansımaları bir yana, ahiretteki vebalinin altından kalkılması mümkün değildir. İnfaz sisteminde oluşan büyük adaletsizlik ve dengesizliğin hukuken izahı mümkün değildir.

Aynı şekilde genç evlilik mağdurları da infaz indiriminden istisna tutularak onların, eşlerinin ve çocuklarının feryatları duyulmamıştır.

Yetkililer tarafından genç evlilik mağdurlarına defalarca mağduriyetlerinin giderileceği söylenmişti ancak bugüne kadar hiçbir adım atılmadı. İnfaz yasası paketi ile de mağduriyetlerin giderilmesi yönündeki beklentiler hayal kırıklığı ile sonuçlandı.

18 yaşındaki milletvekili olup milleti yönetebiliyor da 16 yaşındaki evlenip bir aileyi mi yönetemeyecek. Genç yaşta meşru yollarla evlenen gençleri ‘cinsel istismar’ suçlamasıyla cezalandırdınız.

Adalette sürekli Hazreti Ömer’i örnek gösterenler ne yazık ki “Bir Günlük Adil Ömer” olma becerisini dahi gösteremediler. Söylemleri sadece sözde kaldı.

Adaleti siyasi ikballere feda edenlerin ikballerinin olması mümkün değildir.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat