SON DAKİKA

Covid-19 Testleri Artık Bingöl’de Yapılacak

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Koronavirüs testlerinin yapılabilmesi için gerekli PCR cihazı temin edilerek laboratuvar kurulduğunu açıkladı.

Bu haber 20 Nisan 2020 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Koronavirüs testlerinin yapılabilmesi için gerekli PCR cihazı temin edilerek laboratuvar kurulduğunu açıkladı.

Koronavirüs testlerinin Erzurum’a gönderilme işlemi sona erdi. Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, yapılan girişimler sonucu Sağlık Bakanlığı’nın nezdinde testlerin Bingöl’de yapılması için laboratuvar kurulduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada; “Koronavirüs testlerinin ilimizde yapılabilmesi için İl Sağlık Müdürlüğümüzce gerekli çalışmalar yapılmış ve Sağlık Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştu. İl sağlık Müdürlüğümüz ile Bingöl Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Bingöl Üniversitesindeki ekipmanlar bir araya getirilerek Laboratuvarın İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarında kurulması sağlandı ve koronavirüs testleri ilimizde çalışılmaya başlandı” denildi.

Daha önce Bingöl’den alınan testlerin Erzurum Halk Sağlığı Laboratuarına gönderildiği ve sonucun çıkmasında zaman zaman aksamalar meydana geldiği belirtilen açıklamada, “Laboratuvarın ilimizde kurulmasıyla birlikte koronavirüs testlerinin daha hızlı çalışılması sağlanmış oldu. Böylelikle testlerin ilimizde çalışılmasıyla vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha sağlıklı hizmet sunmak mümkün olacaktır. Pandemi süresince sağlık camiasının yoğun çabası ve halkımızın alınan tedbirlere riayet etmesiyle ilimizde bugüne dek virüsün geniş kitlelere yayılması engellenmiştir. Bundan sonra da sürecin sağlıklı şekilde sürdürebilmesi için alınan tüm tedbirlere uymak büyük önem taşımaktadır” ifadelerine yer verildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat