SON DAKİKA

31 İlde 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 23-26 Nisan tarihleri arasında sokağa çıkmanın yasak olduğunu duyurdu.

Bu haber 20 Nisan 2020 - 16:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 23-26 Nisan tarihleri arasında sokağa çıkmanın yasak olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Toplantıda korona virüsü (Covid-19) salgının ele alındığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayrıca Suriye, Libya ve Ege’deki gelişmeler başta olmak üzere önemli güvenlik konularımızla ilgili değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

Suriye hükümetine tepki gösteren Erdoğan, “Koronavirüs salgınını fırsata çeviren Suriye rejiminin İdlib’deki saldırganlığını görüyoruz. Türkiye, rejimin saldırganlığına geçit vermeyecektir. Ateşkesi ihlal eden rejim böyle devam etmesi halinde çok ağır kayıplarla bunun bedelini ödeyecektir” ifadelerini kullandı.

239 yerleşim yerinde karantina uygulandığını söyleyen Erdoğan, “Koronavirüs salgınının önüne geçmek için aldığımız tedbirlerin meyvelerini toplamaya başladık. Test sayımızı günde 40 bin düzeyine çıkardık. Test vaka oranımız azalıyor. İyileşen hasta sayımız artıyor. Buna karşılık yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı olan hasta sayımız ile vefat eden hasta sayımız aynı düzeyde devam ediyor” diye konuştu.

31 ilde hafta sonları sokacağa çıkma yasağı uygulamasının devam edeceğini hatırlatan Erdoğan, “23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise günlük hayata etkisini en az düzeyde tutacak şekilde yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı planlıyoruz. 22 Nisan akşamı yine 00.00’dan itibaren, 23 Nisan biliyorsunuz zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00.00’a kadar bu devam edecek. Bununla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımız tarafından paylaşılacaktır” dedi.

Ayrıntılar Geliyor…

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat