SON DAKİKA

Soylu, 14 Saat İstifasını Çekmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam sosyal medya hesabından duyurduğu istifa metnini, bu sabah 11.40 itibariyle Twitter hesabından kaldırmadı.

Bu haber 13 Nisan 2020 - 8:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam sosyal medya hesabından duyurduğu istifa metnini, bu sabah 11.40 itibariyle Twitter hesabından kaldırmadı.

Korona virüsü salgını nedeniyle cuma akşamı son anda açıklanan sokağa çıkma yasağının getirdiği kaos, dün akşam İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını vermesiyle sonuçlandı.

İstifa kararıyla, siyaset ve Türkiye gündemi biranda hareketlendi. Twitter’da organize bir şekilde ‘Soylu istifanı kabul etmiyoruz, istifanı geri çek’ türünden başlıklar açıldı, kısa sürede 1 milyona yakın tweet atıldı.

İlerleyen saatlerde, Soylu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmek üzere İstanbul’a hareket ettiği duyuruldu. Henüz görüşmeye ilişkin bir açıklama gelmemişken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun saat 24.00’e doğru, Erdoğan’ın istifayı kabul etmediğini ve Soylu’nun görevine devam edeceğini duyurdu.

Tüm telefonlarını kapatan Süleyman Soylu, dün akşam sosyal medya hesabından ilan ettiği paylaşım dışında şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Soylu’nun dün akşam saat 21.00 sularında Twitter hesabından paylaştığı istifa metinini sabah saat 11.40 itibariyle de kaldırmaması dikkat çekti.

brazzers porno izle
Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat