SON DAKİKA

Kaymakam Ocak; “Kimseniz Yoksa, Devletiniz Var”

Yedisu Vefa Sosyal Destek Grubu, hizmetlerini sürdürüyor. Kaymakam Oğuzhan Ocak, “Biz vatandaşımıza ‘Kimseniz Yoksa, Devletiniz Var’ diyoruz. Ve de bunu gösteriyoruz.” dedi.

Bu haber 26 Mart 2020 - 9:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yedisu Vefa Sosyal Destek Grubu, hizmetlerini sürdürüyor. Kaymakam Oğuzhan Ocak, “Biz vatandaşımıza ‘Kimseniz Yoksa, Devletiniz Var’ diyoruz. Ve de bunu gösteriyoruz.” dedi.

Dünyayı tehdit eden ve ülkemiz de yaygınlaşan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Devletimizce alınan tedbirler kapsamında, ikametlerinden kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulan Yedisu Vefa Sosyal Destek Grubu, hizmetlerini sürdürüyor. Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması, Kaymakam Oğuzhan Ocak başkanlığında oluşturulan Yedisu Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından hassasiyetle takip ediliyor. Evlerinde tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların mağdur olmamaları için devletin tüm kurumları ve personelleriyle hizmete hazır olduğunu belirten Kaymakam Oğuzhan Ocak, “Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Çok özel bir süreçten geçiyoruz. Devlet olarak vatandaşlarımızın sağlığını korumaktan başka bir önceliğimiz yok. Yaşanan salgının biran önce engellenmesi için alınan önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uyması büyük önem arz etmektedir. Bizler de, Devletimizin almış olduğu tedbirleri hiçbir zafiyete uğratmadan uygulamaya çalışıyoruz. İnsan sağlığı, toplumun sağlığı her şeyin üzerindedir. Biz vatandaşımıza ‘Kimseniz Yoksa, Devletiniz Var’ diyoruz. Ve de bunu gösteriyoruz. ” dedi.