beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Bingöl’de Yaşlılara ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ Hizmet Verecek

Korona virüsü sebebiyle evden çıkmamaları gereken 65 yaş üstü bireylerin temel ihtiyaçlarının tedarikine Bingöl Valiliği bünyesinde kurulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ yardım edecek.

Bu haber 22 Mart 2020 - 13:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan “65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Yönelik Sokağa Çıkma Yasağı” genelgesi doğrultusunda Vali Kadir Ekinci başkanlığında “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.

Konuyla ilgili olarak Valilik toplantı salonunda Vali Ekinci başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda Bingöl genelinde ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için  ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ oluşturuldu.

İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Ekinci, “Genelge kapsamına giren vatandaşlarımız  112, 155 ve 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için ihtiyaç oranında kolluk birimleri ve kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiştir. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla görevimizin başında ve milletimizin hizmetindeyiz. Vatandaşımızın en küçük bir mağduriyet yaşamaması için ilgili arkadaşlarımız 7/24 aktif şekilde çalışacaklardır.  Dünya ve ülkemiz çok hassas bir süreçten geçiyor. Bu süreçte tüm imkanlarımızla vatandaşımızın yanında olacak ve sorunlarını çözmeye çalışacağız.  Yasak kapsamındaki vatandaşlarımızdan ricamız, lütfen evlerinizden dışarı çıkmayın. Kurallara ne kadar sıkı uyarsak bu sıkıntılı günleri o kadar az hasarla atlatacağız inşallah. Resmi makamlar dışındaki bilgi paylaşımlarına itibar etmeyelim, kamuoyunda panik yaratacak davranış ve paylaşımlardan uzak duralım’ dedi.

Yasağı İhlal Edenlere Para Cezası

Öte yandan Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan başka bir açıklamada ise “65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi kapsamında; “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturulmuştur. İhtiyaç halinde ALO 112-155-156 numaraları aranabilecektir. Yasak ihlalinde 3150 TL para cezası,TCK 195’e göre suç duyurusunda bulunulacaktır” ifadelerine yer verildi.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat