beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Bingöl’de ki Fırın ve Marketlere Sıkı Denetim

Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimleri sıkılaştıran Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, unlu mamuller, et ürünleri ve marketler başta olmak üzere 452 noktayı denetleyerek esnafa uyarılarda bulundu.

Bu haber 21 Mart 2020 - 15:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimleri sıkılaştıran Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, unlu mamuller, et ürünleri ve marketler başta olmak üzere 452 noktayı denetleyerek esnafa uyarılarda bulundu.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada, kentte faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimlerin arttırıldığı belirtildi.

FIRIN VE MARKETLERE SIKI DENETİM

Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerin, 24 saat esasına göre çalıştığı belirtilen açıklamada, unlu mamul üretim noktaları ile marketlerde denetimlerin sıkılaştırıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Kent genelinde faaliyet gösteren fırın, simit satış noktaları, et ürünleri, tatlı satış noktaları ile marketlere yönelik gerçekleştirilen denetimler kapsamında hijyen kuralları ve ekmek gramajları incelendi. Fırın işletme sahipleri ve çalışanlar koronavirüs salgınına karşı bilgilendirilerek, hijyen kurallarına titizlikle riayet etmeleri istendi. Vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçlarının karşılandığı marketlerde sıkı bir şekilde denetlenerek, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu fiyat etiketi hükümlerine uyulması gerektiği vurgulandı” denildi.

FAALİYETLERİ DURDURULAN İŞLETMELER DENETLENİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile geçici süreliğine ticari faaliyetleri durdurulan işletmelerin denetlendiği kaydedilen açıklamada, “Özellikle kahvehane, kafeterya, kıraathane, nişan-düğün salonu, internet kafe, sinema salonları, spor salonları gibi mekanlar denetlendi. Kontrollerde, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken mekanların büyük bölümünün yasağı uyduğu görülürken, açık olduğu tespit edilen işletmeler kapatılarak, iş yeri sahipleri hakkında tutanak tutuldu” ifadelerine yer verildi. 

ZABITA 7/24 SAHADA

Zabıta ekiplerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda hareket ettiği belirtilen açıklamada, kısa sürede 452 noktada denetimlerin gerçekleştirdiği belirtildi.

Zabıta ekiplerinin fırsatçılara geçit vermediği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlardan gelen her ihbar dikkate alarak, ani denetimlerle hijyen ve fiyat kontrolü sağlanıyor. Yine belirli kurallar çerçevesinde hizmet vermeye devam eden lokanta ve restaurantların kurallara uygun şekilde hizmet verip vermedikleri düzenli bir şekilde kontrol ediliyor. Koronavirüs ile mücadele döneminde tüm ekipleriyle sahada olan zabıta teşkilatı, halkın sağlık ve esenliği adına 7/24 esasına dayalı olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.”

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat