SON DAKİKA

Tüm Liglerin Ertelenmesine Karar Verildi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs kapsamında yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulunuyor. Kasapoğlu Türkiye’de liglerin ertelendiğini açıkladı.

Bu haber 19 Mart 2020 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verildiğini duyurdu.

Kasapoğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu süreçte devletimizin tüm kurumları elinden gelen tüm önlemleri hem hızlı hem de koordineli bir şekilde çalışarak hayata geçirdi. Bu salgının üstesinden millet olarak tüm kurumlarımızla tüm tedbirleri alarak geleceğiz. Özellikle karantina süreci, yurt dışından gelenler için çok önemli. Bu konudaki tedbirlere harfiyen uyulması önemli. 

“Yurtlarımızı karantina için geçici süreyle açtık. Sağlık çalışanlarımıza minnetimizi ifade etmek istiyorum. Biz de bakanlık olarak gerek çalışma etiğimizle herkese teşekkür ediyorum.

“Biliyorsunuz Koronavirüs pandemisinin en çok etkilediği alanlardan birisi de spor. Salgının kontrol altına alınamadığı birçok ülkede müsabakalar durdurulmuş durumda. Bu çerçevede UEFA’nın önceki günkü toplantısında EURO 2020’nin 1 yıl ertelenmesi kararı alındı. Bizim İstanbul’da büyük bir gayretle hazırlandığımız Şampiyonlar Ligi final müsabakası var, bunun da ileri bir tarihte gerçekleşmesi yönünde karar alındı. Tüm önlemleri hem güncelliyoruz. Bu çerçevede bu toplantı önemli bir toplantıydı. Bizim amacımız sadece bugünler değil, Türk gençliğinin yarınlarını kurgulamak, planlamak. Son 18 yılda sporda geldiğimiz mesafe hepimizin malumu. Bu sürecin bizim için bir irtifa kaybına sebep olmaması, bilakis bu süreci derleme toparlanma anlamında pozitif bir duruma dönüştürmek. 

“Geçen hafta müsabakaların, organizasyonların durumlarını masaya yatırmıştık, bu çerçevede salon organizasyonları başta olmak üzere tüm müsabakaların seyircisiz oynanması kararı almıştık. Avrupa’da bu kararı en erken alan ülkeyiz. Koronavirüs’ün yayılım durumu çerçevesinde ilgili kurumlarımızla sürekli olarak diyalog çerçevesinde alınmış bir karardı. Bu kararın salgının mevcut durumuyla değerlendirilmesi söz konusu oldu. Dün pek çok alanı kapsayan bir toplantı gerçekleştirildi.

“Voleybol, basketbol, futbol federasyonları başkanları ve kulüpler birliği başkanlarımızla tekrar mütalaa ettik ve liglerin ertelenmesine hep birlikte karar verdik.”

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in açıklamaları şöyle:

“Tarih konusunda yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacaktır. Bundan sonraki çalışmalarımız Kulüpler Birliği Vakıfları ile yapılacak. Bir çalışma grubu oluşturup yol haritamızı belirleyeceğiz. Hedefimiz en kısa sürede liglerimizin başlaması. Çalışmalara en kısa zamanda başlayacağız. Takvimi Türkiye’nin de olumlu gidişini de gözleyerek belirleyip paylaşacağız.

Karar

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat