SON DAKİKA

“Çanakkale’yi Gelecek Nesillere İyi Anlatmak Zorundayız”

Vali Kadir Ekinci, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Çanakkale’de hakikat ve hürriyet için kıyam ederek düşmana geçit vermeyen o asil ruhu iyi anlamak ve gelecek nesillere iyi anlatmak zorundayız.” dedi.

Bu haber 17 Mart 2020 - 12:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Çanakkale’de hakikat ve hürriyet için kıyam ederek düşmana geçit vermeyen o asil ruhu iyi anlamak ve gelecek nesillere iyi anlatmak zorundayız.” dedi.

Vali Kadir Ekinci, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Kadir Ekinci mesajında şu ifadelere yer verdi; “Aziz milletimizin muhteşem bir dirayet ve cesaretle şahlanışının güzide örneklerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla idrak etmiş bulunuyoruz.

Bu zafer, farklı çehreler, başka lisanlar ve rengarenk derilerle görülmemiş vahşetlerin yaşatıldığı rezil bir istila karşısında Âsım’ın neslinin namusunu ve mukaddesatını çiğnetmeme destanıdır.

Çanakkale zaferi, Dağların ve taşların birer şüheda gövdesine dönüştüğü ve rüku dışında asla eğilmeyen başların tevhid mücadelesi için tertemiz alınlarından vurularak toprağa düştüğü yüz ağartan tarih sayfamızdır.

Çanakkale, eskisiyle yenisiyle bütün dünyanın karnındaki esrarı hayasızca döktüğü, kahraman ordumuzun ise göğsündeki kat kat imanı ile Allah-u Ekber diyerek son ehl-i salibin de hayasız akınlarını birer birer durdurduğu ve kırdığı yerdir. 

Çanakkale’de hakikat ve hürriyet için kıyam ederek düşmana geçit vermeyen o asil ruhu iyi anlamak ve gelecek nesillere iyi anlatmak zorundayız. Bütün farklılıklarımızla ortak bir mefkure etrafında tek yürek olduğumuzda zorlukların üstesinden nasıl geldiğimizi gösteren bu ihtişamlı zafer, milletçe etrafında birleşeceğimiz en önemli değerlerimizden biri olmuştur.

Çanakkale’de alçakça saldıran en kesif ordular, bugün de değişik suret ve zihniyetlerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Bu zihniyet, varlığımıza anlam, birliğimize düzen, gücümüze güç katan her değer ile aramıza duvarlar örmek ve bizleri köksüz, hafızasız ve her daim muhtaç tutmak istemektedir.

Aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, pak alınlı ecdada ve şanlı tarihe karşı mesuliyetlerimizin şuuruyla, bize izzet ve onur kazandıran yüksek değerlerimizi daima iri ve diri tutmaya ve bu vatanı imanla sevmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 105. yılını kutlarken dipdiri olduklarına şüphesiz inandığımız tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat