SON DAKİKA

Dahiliye Uzmanı Çakabay: “Bingöl Corona Salgınını Atlattı”

Özel Bingöl Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak çalışan İlhan Çakabay, Bingöl halkının Aralık ve Ocak ayında yaşanan salgın ile birlikte corona salgınını atlattığını belirtti.

Bu haber 15 Mart 2020 - 18:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özel Bingöl Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak çalışan İlhan Çakabay, Bingöl halkının Aralık ve Ocak ayında yaşanan salgın ile birlikte corona salgınını atlattığını belirtti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan, sağlık sektörünün yanı sıra iktisadi, psikolojik, sosyolojik pek çok olaya vip escort istanbul sebebiyet veren coronavirüsü salgını hızla yayılıyor. Henüz bir tedavisi bulunmayan bu virüs ile ülkeler yerel düzeyde baş etmeye çalışıyor. Türkiye’deki resmi verilere göre 6 kişinin bu virüsü kaptığı görülürken, resmi makamlar tarafından çok sayıda radikal karar alındı.

İlk olarak Çin’in Wuhan eyaletinde görülen bu virüs Çin’de kontrol altına alınırken, Avrupa başta olmak üzere tüm dünyaya yayılmış durumda. Türkiye’de yaşanan 6 vakanın hangi kentlerde yaşandığı açıklanmazken, özellikle kış aylarında Bingöl‘de yaşanan salgın hastalığı coronavirüsü ile bağdaştıran çok sayıda yorum yapıldı. Bu yorumlardan biri de Dahiliye Uzmanı İlhan Çakabay’dan geldi.

Özel Bingöl Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak çalışan Çakabay, konuyla ilgili görüşlerini twitter hesabından paylaştı. Bingöl’de yaşanan salgının testten geçmediğini ve kayıtlara viral enfeksiyon pnömoni olarak geçtiğini belirten Çakabay’ın konuyla ilgili paylaşımları şu şekilde:

“Sahadaki bir hekim olarak görüşüm Aralık Ocak aylarında yaşanılan çok yoğun ateşli viral enfeksiyon ve takibinde gelişen bronşit pnömoni vakaları Corona salgınını atladığımız şeklindedir…bu vakaların hiçbiri testten geçmedi…kayıtlara viral enf. Pnömoni olarak geçti. Yirmibeş yıllık hekimlik mesleğimde bir ilk olarak Aralık Ocak aylarında yüzlerce anti-viral reçete yazdığımı belirtmek isterim…hastalarımda klinik ve lab. düzelme sağlandı….önleme devam….beklentim salgının pik-Zirve noktasını aştığımızdır…önerim testin yaygınlaştırılması”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat