SON DAKİKA

Okullar 1 Hafta, Üniversiteler 3 Hafta Tatil Edildi

Bu haber 12 Mart 2020 - 16:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, korona virüsü tedbirleri kapsamında ilkokul, orta okul ve liselerde ara tatilin öne çekildiğini açıkladı. Kalın, “İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek” dedi.

Korona virüsüne karşı alınacak önlemleri görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılan toplantının ardından  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaptı.

‘ARA TATİL ÖNE ÇEKİLDİ’

“İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek” diyen Kalın, “Dolayısıyla ara tatil öne alınmış olacaktır. Daha sonra 23 Mart tarihi itibariyle de uzaktan eğitim yöntemiyle de internetten ve televizyon kanallarından öğrencilerimizin eğitimlerine devam etmeleri imkanı sağlanacaktır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımız kapsamlı bir çalışma yaptı. Buna dair bilgilendirmeyi Milli Eğitim Bakanlığımız, Bakanımız kamuoyuyla paylaşacak” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin pazartesi günü 3 hafta süreyle tatil edildiğini açıklayan Kalın, şunları söyledi:

ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNDE KAYBIN OLMAMASI İÇİN TEDBİRLER ALINACAK

 Üniversitelerimizle ilgili yine 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerimiz de tatil edilecektir. Bu çerçevede, bu 3 haftalık tatilin nasıl koordine edileceği ve eğitim açısından nasıl telafi edileceği konusu da YÖK koordinasyonunda belirlenecek usul ile üniversitelerle istişare etmek suretiyle eğitim programı tanzim edilecek. Böylece kaybın olmaması için gerekli tedbirler de alınacaktır.

MAÇLAR SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda spor müsabakalarının nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması kararı alınmıştır. Kamu görevlilerinin yurt dışı ziyaretleriyle ilgili bir Cumhurbaşkanlığı genelgesi hazırlandı. Bugün Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanacak. Buna göre fevkalade bir durum olmadığı müddetçe kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz yine fevkalade bir durum söz konusu olmadıkça vatandaşlarımızın yurt dışı seyahatlerini bir müddet ertelemeleri yönündedir. Bu süreci rehavete ve paniğe kapılmadan inşallah birlikte atlatma imkan ve kabiliyetine sahibiz.

AYRINTILAR GELİYOR…

Gazete Duvar

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat