beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

BİM, A101,ŞOK Hiçbirinde Yok! Koronavirüs’e Karşı Sınıfta Kaldılar

Bu haber 12 Mart 2020 - 13:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’deki ilk Koronavirüs vakası sonrasında maske, dezenfektan ve kolonya satışları patladı.

Çin’de meydana gelen Koronavirüs salgını tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkiledi. 

İLK VAKA SONRASI KOLONYA SATIŞLARI PATLADI

Milli Gazete’den Eser Gedik’in haberine göre, Türkiye’nin her yerinde binlerce şubesi bulunan zincir marketler Koronavirüs’e karşı duyarsız kaldı. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı ilk Koronavirüs vakasından sonra tüm Türkiye teyakkuza geçti. Vatandaşlar maske, dezenfektan ve kolonya arayışına girerken raflar erkenden boşaldı.  Ancak ünlü marketler bu konuda acil bir adım atmadı.

ZİNCİR MARKETLER SINIFTA KALDI

A101, BİM ve ŞOK gibi marketler Koronavirüs karşısında hiçbir refleks göstermeyerek bu duruma sessiz kaldı. Her hafta binlerce ürünü indirimli olarak halka sunan bu marketlerde kolonya bulmak imkansız hale geldi. Vakanın üzerinden 2 gün geçmesine rağmen zincir marketlerin indirim bültenlerinde kolonya, dezenfektan veya maske bulunmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

FIRSATÇILAR FİYATLARI YÜKSELTTİ

Türkiye’de yaşanan Koronavirüs paniği vatandaşı marketlerdeki hijyen ürünlerine yönlendirdi. Birçok ürünün fiyatları artarken bazı dezenfekte ürünleri ise yok sattı.  Bazı fırsatçılar ise ellerindeki ürünleri 20-30 katı fiyatlara satması vatandaşlardan büyük tepki çekti. Eczanelerde maske ve dezenfektan kalmadı. İnternet alışveriş siteleri üzerinde satılan kolonyaların litre fiyatı ise 15 liradan 90 liraya yükseldi.Öte yandan Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamada vatandaşların, fırsatçıları yayımlanan şikayet uygulaması üzerinden bildirmelerini istedi.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat