beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Gündoğdu: Panik Yapacak Bir Virüs Değil

Bu haber 11 Mart 2020 - 14:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü İşbirliği ile Öğrencilere yönelik “Yeni Koronavirüs; Bulaşma ve Korunma Yolları” isimli Eğitim Konferansı düzenlendi. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu; “Bu virüs çok korkulacak ve panik yapacak bir virüs değil. Düşük oranlarda ölüm vakası var. Yüzde üç gibi bir oran. Ülkemizde yeni görüldü. Bütün tedbirler alındı.” dedi.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü İşbirliği ile Öğrencilere yönelik “Yeni Koronavirüs; Bulaşma ve Korunma Yolları” isimli Eğitim Konferansı düzenlendi. Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde düzenlenen konferansa Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, birim amirleri, Üniversitemiz personeli ve öğrencilerimiz katıldı. Konferansın konuşmacısı ise Konferansta Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. A. Sezin Şeyhanoğlu’ydu.

Bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu önceki gün itibariyle Türkiye’de görülen ilk coronavirüs tespitine değindi. Dr. Gündoğdu, “Dünyada bir coronavirüs gerçeği var. Ülkemizin bu virüse karşı ilk günden beri aldığı tedbirler kadar dünyadaki hiçbir ülkede alınmadı. Bakanlığımız bu konuda çok titiz çalışıyor. Dünya tarihi boyunca buna benzer hastalıklar hep oldu. Bu virüs çok korkulacak ve panik yapacak bir virüs değil. Düşük oranlarda ölüm vakası var. Yüzde üç gibi bir oran. Ülkemizde yeni görüldü. Bütün tedbirler alındı. Ailesi ve yakın çevresi takip altına alındı. Dün coronavirüse nasıl bakıyorsak bugün de aynı şekilde bakıyoruz. Ülke olarak virüse karşı her türlü tedbiri almış durumdayız. Size düşen Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan uyarıları dikkate almanızdır. Devlet olarak hiçbir şekilde tedbirsizlik veya hafife alma durumumuz yok. Tüm tedbirler alınmış durumda” şeklinde konuştu. 

Konferansta Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. A. Sezin Şeyhanoğlu Corona virüsün bulaşma şekilleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri üzerinde katılımcılara detaylı bilgiler verdi.  

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat