beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Toki, Bingöl’de İlk Kazmayı Vurdu

Bu haber 06 Mart 2020 - 15:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Adaklı ilçesi Merkez Mahallesi’nde inşa edilecek 96 konut için önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yer tespit çalışması yapılan alan ile ilgili TOKİ konutları yapım çalışması dün itibariyle başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 10 Ekim 2019’da ihalesi yapılan ve Bingöl’ün Adaklı ilçesi Merkez Mahallesi’nde inşa edilecek 96 konut için önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yer tespit çalışması yapılan alan ile ilgili yapım çalışması dün itibariyle başladı. Yatay mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+3 olan konutların 78’i 2+1, 18’i ise 3+1 planında yapılacak. Konutlar için geçen yıl alınan başvurular ile birlikte hak sahipleri belirlenmişti. Projede yer alan 2 oda 1 salon dairelerin alanları 85 metrekare, 3 oda 1 salon dairelerin alanları 128 metrekare olarak tasarlandı. En düşük konut bedelinin 161 bin 500 TL, en yüksek konut bedelinin 243 bin 200 TL olarak belirlenmişti.

ESKİ EVLERDEN İLHAM ALINACAK

Eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede modern ve yöresel mimari sentezlendi. Bina cephelerinde ve zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söve ve kat silmeleri ile cumba görünümlü çıkmalar kullanıldı. Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerin yöresel dokusunu ön plana çıkarıyor.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat