beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Feyzioğlu, Oda Tv İçin Görevini Hatırladı

Bu haber 04 Mart 2020 - 7:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Daha önce çok sayıda gazeteci ve siyasetçinin gözaltına alınmasına sessiz kalan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Oda Tv haber müdürü Barış Terkoğlu’nun gözaltına alınması sonrası görevini hatırladı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, OdaTv sorumlu haber müdürü Barış Terkoğlu’nun gözaltına alınması uygulamasının yanlış olduğunu ve basın özgürlüğünü kısıtlayan yanlış adli uygulamaların kamu görevlilerinin yükümlü oldukları ve büyük fedakarlıkları göze aldıkları kamu düzenine zarar verdiğini söyledi.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu tarafından yapılan basın açıklamasında, şöyle denildi:

“OdaTV sorumlu haber müdürü Barış Terkoğlu’nun Libya’da şehit edilen bir kahraman MİT mensubumuzun ismini deşifre ettiği iddiasıyla gözaltına alındığı bilgisine ulaşmış bulunuyorum. OdaTV’nin şehidimizin cenaze törenine ilişkin yaptığı haberi inceledim. Şehidimizin soyadını kullanmadığını ve ailesine ilişkin bilgileri de kodlayarak verdiğini gördüm. Buna karşın şehidimizin ad ve soyadının daha önce Meclis kürsüsünde açık oturumda söylenmek suretiyle sır niteliğinin ortadan kaldırılmış olduğunu tesbit ettim.  Bütün bu hususlar dikkate alındığında gözaltı uygulamasının yanlış olduğu açıktır. Şehidimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Soruşturmanın bir an önce sonuçlandırılmasını, haksız gözaltı işlemine bir an önce son verilmesini temenni ediyorum. Basın özgürlüğünü kısıtlayan bu yanlış adli uygulamanın, yargı mensubu, kolluk görevlisi, MİT mensubu ve tüm kamu görevlilerinin korumakla yükümlü oldukları ve bu uğurda büyük fedakarlıkları göze aldıkları kamu düzenine zarar verdiğini kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarım.”

Ne Olmuştu?

Bugün sabaha doğru Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararının; şehit olan MİT mensubu ile ilgili haberden dolayı olduğu öğrenildi. Barış Terkoğlu gözaltı kararının ardından Vatan Caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’ye götürüldü.

Oda Tv’de yer alan habere göre, Güvenlik Şubeden verilen bilgiye göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın sözlü talimatı ile söz konusu haber nedeniyle Terkoğlu hakkında gözaltı kararı uygulandı.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat