beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

11 İlde Onlarca Yayla İmara Açılıyor

Bu haber 04 Mart 2020 - 14:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla 11 ilde toplam 14 milyon metrekarelik alan “yayla alanı” olmaktan çıkarıldı. İYİ Parti, söz konusu alanların inşaat ve turizm projeleri için amacı dışında kullanılacağı iddialarını bir önergeyle Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sordu.

Resmi Gazete’de bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanan karara göre 11 ilde toplamda tam 14 milyon 92 bin 800 metrekarelik (14 bin 92 dönüm) alan “yayla alanı” olmaktan çıkarıldı.

Yayımlanan listede Adana’dan 9, Artvin’den 1, Bolu’dan 3, Erzurum’dan 7, Eskişehir’den 3, Giresun’dan 35, Kahramanmaraş’tan 20, Kastamonu’ndan 1, Konya’dan 35, Kütahya’dan 7 ve Trabzon’dan 5 alan bulunuyor.

Söz konusu alanlar, 6831 sayılı Orman Kanununun 17’nci maddesine dayanarak ‘yayla alanı’ olmaktan çıkarıldı. Bu maddede şu ifadeler yer alıyor:

“Savunma, ulaşım, enerji, haberleşme, su, atık su, petrol, doğalgaz, altyapı, katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesislerinin; baraj, gölet, sokak hayvanları bakımevi ve mezarlıkların; Devlete ait sağlık, eğitim, adli hizmet ve spor tesisleri ile ceza infaz kurumlarının ve bunlarla ilgili her türlü yer ve binanın Devlet ormanları üzerinde bulunması veya yapılmasında kamu yararı ve zaruret olması halinde, gerçek ve tüzel kişilere bedeli mukabilinde Çevre ve Orman Bakanlığınca izin verilebilir.”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, bazı STK’lar tarafından dile getirilen, “Karar rant için atılmış bir adımdır. 14 milyon metrekarelik alanın inşaat ve turizm projeleri için kullanılıp amacı dışına çıkarılacak” iddiaları üzerine konuyu Meclis gündemine taşıdı. Çelik, kararla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi. Önergede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayla olmaktan çıkarılan alanların hangi alanlarda kullanılmasının planladığı, ayrıca kararda belirtilen kamu yararı ve zaruret halleri ile devlet menfaatlerinin neler olduğu soruldu.

Gazete Duvar

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat