SON DAKİKA

Bingöl’de Deprem Haftası Eğitimleri Başladı

Bu haber 03 Mart 2020 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Bingöl’de bulunan okullara ve öğrenci yurtlarına yönelik “Temel Afet Bilinci ve Bina Tahliye Tatbikatı” eğitimleri başladı.

Bingöl İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü  tarafından “Afete Hazır Bingöl – Afete Hazır Okul” sloganıyla 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Bingöl’de bulunan okullara ve öğrenci yurtlarına yönelik “Temel Afet Bilinci ve Bina Tahliye Tatbikatı” eğitimleri başladı. Etkinlik haftası münasebeti ile yapılan farkındalık faaliyetleriyle öğrencilerde afet bilinci kültürünün oluşturulması hedefleniyor. Ayrıca Deprem Haftası’nda en etkin deprem fay hatları üzerinde bulunan Bingöl’de öğrencilerin depreme karşı hazırlıklı olmalarının sağlanması, depremden korunma yollarının bilinmesi ve toplumda afete hazırlık bilinci kültürünün yaygınlaştırılmasının amaçlandığı bildirildi.

15 OKULDA TATBİKAT YAPILDI

Bingöl merkezde bulunan yaklaşık 15 okulda tahliye tatbikatı ve bilgilendirme faaliyetler gerçekleştirildi. Belli bir program dahilinde hafta boyunca tahliye tatbikatlarının devam edileceği öğrenildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat