SON DAKİKA

2019-2020 Av Sezonu Kapandı

Bu haber 02 Mart 2020 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada; 2019-2020 Av sezonunun kapandığı, Av sezonu dışında avlandığı tespit edilenlere yasal işlem yapılacağı açıklandı.

Bingöl Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bilindiği üzere yasal olarak Kara Avcılığı ‘‘ Av Sezonu’’ içerisinde yapılabilmektedir. Av sezonu, av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, 2019-2020 Av Dönemi Merkez Av Komisyon Kararı ile belirlenen av sezonu 24.08.2018 tarihinde başlamış ve 01.03.2019 tarihi itibariyle kapanmıştır. Av sezonu dışında avlanmak kesinlikle yasaktır.

Av sezonu, av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, bu dönemde yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanması ve av sezonu kapanış tarihinden sonra avlanmak kesinlikle yasaktır. Av sezonu dışında avlandığı tespit edilenlere yasal işlem yapılacaktır. Av sezonu dışında avlanılmaması, av ve yaban hayvanlarının rahatsız edilmemesi, yavru ve yumurtalarının toplanılmaması ve bu tür yasadışı faaliyetlerde bulunanların Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlükleri, Orman İşletme Müdürlükleri, Jandarma ve Emniyet Birimleri ve Fahri Av Müfettişlerimize bildirilmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi açısından önem arz etmekte olup, av sezonu dışında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır. İlgililere ve avcılara duyurulur.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat