SON DAKİKA

Gelecek Partisi Bingöllü Veysel Avunan İçin Çağrıda Bulundu

Bu haber 24 Şubat 2020 - 7:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

FETÖ soruşturması kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve tutukluyken menenjit hastalığına yakalanan Bingöllü Veysel Avunan hakkında Gelecek Partisi İnsan Hakları Kurulu tarafından Adalet ve Sağlık Bakanlıklarına çağrıda bulunuldu.

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi İnsan Hakları Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sağlam girdiği ve iki yıldır kaldığı cezaevinde mart ayından bu yana rahatsızlıklar yaşayan hükümlü Veysel Avunan vakası, cezaevlerindeki hak ihlallerinin çok ciddi boyutlara ulaştığını gösteren örneklerden yalnızca biridir.

Kendisine birkaç ay önce tüberküloz menenjit teşhisi konulan Veysel Avunan, tedavisi geciktirildiği için tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş, felç ve bir daha yürüyeme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyelerinin tespitleri ve ailesinin beyanlarına göre ciddi bir ihmal, mahrumiyet, gıdasızlıktan kaynaklanan rahatsızlıkları günden güne durumunu kötüleştirmektedir.

Daha önce ailesinin imkansızlıklardan ötürü içeride tedavi görmesi için infaz ertelemesi istemediği Veysel Avunan’ın sağlık kurulu ve adli tıp kararıyla bir an önce tahliye edilmesi ve tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda masraflarının devlet tarafından karşılanarak tedavisinin ivedi olarak Sağlık Bakanlığınca üstlenilmesi gerekmektedir.

Adalet ve Sağlık Bakanlıklarını vakit geçirmeden Avunan’ın durumunun düzeltilmesi için sorumluluğa ve harekete geçmeye davet ediyoruz.

Veysel Avunan Kimdir?

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve örgüt üyesi olduğu iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Veysel Avunan, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 28 yaşında olan Avunan, Bingöl’ün Genç ilçesinden 9 kardeşli bir ailenin en büyük çocuğu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat