SON DAKİKA

Kentsel Dönüşüm Alanları Belirlenecek

Bu haber 23 Şubat 2020 - 14:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Saray Mahallesi’nde yapı durumu elverişsiz olan binalarda incelemelerde bulunarak hak sahipleriyle bir araya geldi.

Başkan Arıkan, Saray Mahallesi’ndeki metruk ve ekonomik ömrünü dolduran yapıların bulunduğu alanları inceledi.

Depreme dayanıksız yapılar ile atıl durumdaki yapılara ilişkin hak sahiplerinden bilgi alan Başkan Arıkan, daha sonra mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARI BELİRLENECEK”

Mahalle sakinlerinin talep ve sorunlarını dinledikten sonra açıklamada bulunan Başkan Arıkan, Saray, Yeni Mahalle ve Karşıyaka mahallelerinde riski yapıların tespit edilerek, kentsel dönüşüm alanlarının belirleneceğini söyledi.

Bingöl’ün deprem kuşağında bir şehir olduğunu anımsatan Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Yoğun girişimlerimiz sonucu Kültür Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm sorununu çözüme kavuşturuyoruz. Projenin ilk aşamasını tamamlamak üzereyiz, yakın zamanda Çevre Şehircilik Bakanlığımızın aracılıyla yeni projemizi açıklayacağız ve yapımına başlayacağız. Karşıyaka, Saray ve Yeni Mahallelerimizde gerek depremsellik açısından risk teşkil eden gerekse metruk görüntüsüyle kent estetiğini bozan yapılar bulunuyor. Bu alanları inceleyerek, hak sahiplerimizle bir araya geleceğiz ve olanaklar oluşması halinde bu alanları kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edip, TOKİ aracılığıyla yeni yaşam alanları inşa etmek istiyoruz.  Bu doğrultuda saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz, ilk olarak alan tespitlerimizi yapacağız.”

“SAHA ÇALIŞMALARINA BAŞLANACAK”

Saha incelemeleri ve tespit çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Arıkan, “Bahsettiğim mahallelerimizdeki alanlarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a bilgi verdik ve destek sözü aldık. Saha çalışmalarının tamamlanması ve hak sahiplerimizin olumlu yaklaşımlarıyla riskli ve metruk yapıları yıkacağız, böylece hem depremsellik açıdan oluşan riskleri ortadan kaldıracağız hem de daha estetik, daha yaşanabilir yapılar inşa edeceğiz.

Bingölsürmanşet

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat