SON DAKİKA

Sözen’den Bakan Selçuk’a: “Devlet Övünç Madalyası İstiyoruz”

Bu haber 22 Şubat 2020 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şehit Aileleri ve Güvenlik Korucuları Başkanı Ziya Sözen “Şehit Güvenlik Korucularının Aileleri ve Gaziler olarak Devlet Övünç Madalyası” istiyoruz çağrısında bulundu.

Sözen konuyla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a hitaben yaptığı paylaşımda; “Şehit Güvenlik Korucularının Aileleri ve Gaziler olarak “Devlet Övünç Madalyası” istiyoruz. Diğer Şehit Ailelerine ve Gazilere verilen bu madalya neden bize verilmiyor? 19 Eylül Gaziler gününde Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan Aile bakanına talimat vermişti” dedi.

“BİZİM İÇİN ONUR NİŞANESİ OLACAK”

Sözen paylaşımının devamında, “Devlet Övünç Madalyasının ekonomiye bir yükü de yok. Ama bizim için onur nişanesi olarak çok önemli. Biz bu konuyu sürekli gündeme getirmemize rağmen, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı olmasına rağmen maalesef hiç bir gelişme yaşanmadı” ifadelerine yer verdi.

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası, ilgili bakanın teklifi, Bakanlar Kurulu’nun onayı ve Cumhurbaşkanı’nın tevcihi ile verilen altın kaplama madalya. Devlet Övünç Madalyası, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Şeref Madalyası’ndan sonra verilen en yüksek dereceli ikinci sivil madalyadır. 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat