SON DAKİKA

Projeler İçin Sözleşme İmzalandı

Bu haber 20 Şubat 2020 - 6:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat Kalkınma Ajansı’nın Güdümlü Proje Desteği ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Bingöl’de kabul edilen 2 proje için sözleşme imzalandı.

Güdümlü Proje Desteği kapsamında başarılı bulunan ve proje yürütücüsü Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Kurulu olan “Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Altyapısının Güçlendirilmesi” projesi ile Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında başarılı bulunan ve proje yürütücüsü Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü olan “Bingöl Tasarım ve Beceri Atölyeleri” projelerinin sözleşme imza töreni Valilik tarafından gerçekleşti.

Vali Kadir Ekinci Başkanlığında gerçekleşen sözleşme imza törenine, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney katıldı.

Projelerle ilgili bilgi veren Vali Kadir Ekinci, FKA’nın Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenen Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Kurulunun başvuru sahibi olduğu “Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Altyapısının Güçlendirilmesi” projesi ile Bingöl OSB’nin doğalgaz altyapısına kavuşturulması ve Bölgenin altyapısının güçlendirilmesinin amaçlandığını, OSB’nin doğalgaz altyapısına kavuşması ile firmaların diğer alternatif enerji kaynaklarına göre düşük maliyetli olan doğalgazı üretim süreçlerinde kullabileceklerini, böylece hem OSB’ye yeni yatırımların çekilmesinin daha kolaylaşacağını hem de mevcut firmaların rekabet edebilirliklerinin de artacağını belirtti.

Vali Ekinci, eski adı SODES olan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde yeniden şekillendirilen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında dezavantajlı grupların beşeri sermayesini güçlendirmek ve toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak amacıyla onaylanan ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başvuru sahibi olduğu  ‘‘Bingöl Tasarım ve Beceri Atölyeleri’’ projesiyle eğitim alanına çok önemli bir katkı sağlanacağını, proje ile temel eğitim kademesinde eğitim gören öğrencilerin, ortaöğretim kademesine geçmeden önce sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilişim-teknoloji alanlarından en az birinde bir hobisinin olmasının amaçlandığını belirtti.

FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ise, onaylanan iki projenin toplam bütçesinin yaklaşık 7,2 milyon TL tutarında olduğunu,  projelerin ilimizin gerek sanayi altyapısına ve gerekse Ajans olarak çok değer verilen insan kaynağının geliştirilmesine önemli katkılar sunacağını ifade etti. Yoğunlu, “2020 yılında İllerimizi Ajans olarak belirlediğimiz hedeflere ulaştıracak, bölge insanımızın refahına katkı sunacak proje geliştirme faaliyetlerine devam edeceğiz. Her iki projenin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat