SON DAKİKA

İlk Cemre Havaya Düştü, Havalar Isındı!

Bu haber 20 Şubat 2020 - 8:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Baharın müjdecisi olarak bilinen ve sıcak havanın başlangıcı olan 3 cemreden ilki havaya düştü. İlk cemrenin düşüşü ile birlikte Bingöl’deki hava sıcaklığında hissedilir derecede artış görüldü.

Bahar ayının müjdecisi olan cemrelerin ilki havaya düştü. Birer hafta arayla havaya, suya ve toprağa düşen cemrenin ilkinin havaya düşmesiyle Bingöl’deki hava sıcaklığında hissedilir derecede sıcaklık meydana geldi.  Havaya düşen ilk cemrenin ardından, cemrelerin ikincisi suya; üçüncü ve son cemre ise toprağa düşecek.

2020 CEMRE NE ZAMAN DÜŞECEK?

2020 yılında Cemre ilk olarak havaya düştü. Cemrenin ilki 19-20 Şubat tarihlerinde havaya, 26-27 Şubat tarihlerinde suya ve son olarak 5-6 Mart tarihlerinde toprağa düşecek.

CEMRE NEDİR, CEMRE NE ANLAMA GELİYOR?

Cemre, İlkbahar başlangıcında yedişer gün arayla; önce havada sonra su ve toprakta oluştuğu sanılan sıcaklık artışı. Arapça olan sözcük kor durumunda ateş anlamına gelir. Mina Vadisi’nde Arafat’tan gelecek taşlarla oluşan yığınlara da “cemre” adı verilir.

Meteorolojik olarak cemre, takvimlerde ilkbahardan önce birer hafta aralıkla havaya, suya ve toprağa düştüğü inanılan ısı, güç veya sıcaklık yükselmesi olarak tanımlanıyor. Saatli Maarif Takvimi´ne göre, cemre düşüşleri genellikle fırtınalı geçiyor ve yurdun pek çok yerinde kar yağışı görülüyor. Üçüncü cemrenin ardından da baharın geleceği kabul ediliyor. Cemrenin ilkbahar mevsimi başlamadan önce 7 gün arayla havaya, suya ve toprağa sırasıyla düştüğü biliniyor. Cemreler sayesinde hava, su ve toprak ısınır. Öte yandan cemrelerin düşmesi, kıştan bahara geçişin sembolleri olarak da bilinir.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat