SON DAKİKA

YÖK İlana Çıktı, Rektör Çapak Devam mı Tamam mı?

Bu haber 10 Şubat 2020 - 9:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YÖK, Bingöl Üniversitesi rektör adaylığı için başvuru ilanı duyurusu yayımladı. Duyurudan sonra gözler mevcut Rektör Çapak’a çevrildi.

2016 yılında Bingöl Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın 4 yıllık görev süresi bir kaç ay içinde sona erecek. Mevcut yönetmeliğe göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesi durumunda Rektör Çapak bir dönem daha rektörlük yapabilir.

Bingöl Üniversitesi Rektörü olmak isteyenlerin en az üç yıllık profesör olması gerekirken, başvuracak adaylardan 3 kişilik liste YÖK tarafından Cumhurbaşkanına sunulacak. Cumhurbaşkanının onayından sonra 4 yıllık görev süresi başlayacak.

Üniversite içerisindeki pek çok akademisyen ve öğrencilerin mevcut Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın idareciliğinden memnun olmadığı belirtilsede arkasındaki siyasi destekten dolayı bir dönem daha rektör olarak atanacağına kesin gözü ile bakıldığı dile getiriliyor.

YÖK’ün atama başvurusuna ilişkin açıklaması şu şekilde:

Bingöl Üniversitesi için Rektör Adaylığı Başvuru İlanı

1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usüllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Bingöl Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır.

2. Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 10/02/2019 tarihinden 21/02/2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

a) Başvuru dilekçesi
b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
c) Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu
d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge
e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge
f) Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, ” rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.?
Not: Mevzuata uygun olarak yapılmış olan tüm rektör adaylık başvuruları, Rektör adaylarının soyadlarına göre alfabetik olarak hazırlanarak Cumhurbaşkanlığı makamına gönderilmektedir.?

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat