SON DAKİKA

Geçtiğimiz Yıl Bingöl’de, Bu Yıl Rize de…

Bu haber 10 Şubat 2020 - 6:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’nin Yeniköy Mahallesinde TOKİ tarafından yapılan TİMYA Konutlarında C1 bloğun markiz betonunun çökmesi sonucu faciadan dönüldü. Benzer bir çökme olayı Bingöl’de de yaşanmıştı.

Olay53.com sitesinde yer alan bir habere göre Rize’nin Yeniköy Mahallesinde ‘Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesi’ kapsamında TOKİ tarafından 2012 yılında yapımına başlanan ve 2018 yılında tamamlanan 753 konutun yer aldığı Timya Vadisinde dün akşam büyük bir faciadan dönüldü.

Yoğun kar yağışın etkili olduğu kentte kar kalınlığının yarım metreye yaklaştığı kent merkezinde yer alan TİMYA Vadisindeki konutlardan C1 bloğun önünde yer alan ve apartman girişlerini yağmurdan korumak için yapılan beton saçak, üzerinde biriken kar kalınlığına dayanamadı ve büyük bir gürültüyle çöktü.

Yerden yaklaşık 6 metre yükseklikteki betonun çökmesi bina sakinlerinin büyük bir korku yaşamasına neden olurken, olay anında bahçede karda oynayan çocuklarla ailelerinin bina girişinde bulunmayışları büyük bir facia yaşanmasının önüne geçti.

Öte yandan TİMYA Vadisindeki diğer bloklardaki markiz betonların da riskli olduğu ve benzer bir çöküntü olayının yaşanabileceği bilgisine ulaşıldı.

Bingöl’de de Yaşanmıştı

Bingöl’de de 2019 yılı Mart ayında benzer bir olay meydana gelmişti. 2019 yılı Mart ayında Çapakçur Gazetesi’nde yer alan habere göre, Bingöl’ün İnönü Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarının bina giriş balkonu çökmüştü. Vatandaşlar, kalitesiz malzeme kullanıldığını ve giriş balkonlarının standartlara uygun yapılmadığını söyledimişti.

olayın yaşandığı dönem İnönü Mahallesi TOKİ konutlarında bina giriş balkonlarının düşmesine tepki gösteren vatandaşlar, yüklenici firmanın kalitesiz malzeme kullandıklarını belirtti. Can kaybı yaşanmamasına sevindiklerini söyleyen vatandaşlar, ‘‘olayın akşam saatlerinde yaşanması büyük bir şans. Kullanılan kalitesiz malzeme sonucu girişteki balkon düştü. Yüklenici firma ve yetkililerin konuya çözüm bulmasını istiyoruz.’’ dedi.

Önceki yıl Bingöl’de, bu yıl ise Rize de yaşanan benzer olaylar TOKİ yapılarını tartışmaya açtı. Vatandaşlar yetkililerden konuyla ilgili açıklama beklerken olası büyük faciaların önüne geçilmesi tedbir alma çağrısında bulundu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat