SON DAKİKA

Diyanete Tepki: “Ortaçağda Bunu Kiliseler Yapıyordu”

Bu haber 10 Şubat 2020 - 18:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın, “Kuran kurslarında bir tuğlası olana, cennette ev verilecek” sözlerini eleştiren HDP İnanç Komisyonu Başkanı Nimetullah Erdoğmuş, “Öyle bir din algısı, anlayışı var ki, ortaçağda bunu kiliseler yapıyordu” dedi.

HDP İnanç Komisyonu Başkanı Nimetullah Erdoğmuş, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın,”Kuran kurslarında bir tuğlası olana, cennette ev verilecek” sözlerine, “Öyle bir din algısı, anlayışı var ki, ortaçağda bunu kiliseler yapıyordu” diyerek tepki gösterdi.

Kahramanmaraş’ta Kuran kursu açılışında konuşan Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, “Bizim Kur’an kurslarımız, kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir. Kur’an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek” açıklamasına ilahiyatçılardan tepki elmiş, Erbaş’ın açıklamaları, Ortaçağ’da Papa’nın cennet girmek için sattığı “af belgesi endüljansa” benzetilmişti.

Erbaş’ın açıklamalarını Bingöl’deki konuşmasında eleştiren HDP İnanç Komisyonu Başkanı Nimetullah Erdoğmuş şöyle konuştu:

“Diyanet işleri başkanlığının bir açıklaması oldu. Kendi görüşleri falan değil, genel bir geri gidişin işaretidir. Diyorlar ki, ‘Kur’an kurslarına bir tuğla verene cennetten bir köşk verilir.’ Öyle bir din algısı, anlayışı var ki, ortaçağda bunu kiliseler yapıyordu. Ortaçağ kafasında, bu yüzyılda öyle bir ifade ediyorlar ki, hayrete düşmemek elde değil. HDP olarak ortaya koyduğumuz gerçeklik bunlardır.”

Çapakçur Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat