SON DAKİKA

Korucular: “Bize de Bekçi Statüsü ve Maaşı Verilmeli”

Bu haber 08 Şubat 2020 - 18:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Korucuları Dernek Başkanı Erhan Kırkan, yüzlerce şehit verdiklerini söyleyerek, “Korucu dağda 2275 liraya terörist, bekçi şehirde 5078 lirayla hırsız peşinde koşuyor. Korucular da dağların bekçileri. Bize de bekçi statüsü ve maaşı verilmeli” dedi

Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’in haberine göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonunda geçtiğimiz günlerde “Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu” teklifinin kabul edilmesinin ardından gece bekçileri silah taşıma, kimlik sorma, sorgulama gibi haklara kavuştu.

Yasal haklarına dair de açıklama yapılan bekçiler ortalama beş bin liranın üzerinde maaş alacak.

Bekçilere tanınan hakların ardından Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan koruculardan da benzer talepler geldi.

Sosyal medyada yer alan” Türkiye Güvenlik Korucuları” adlı hesapta yapılan paylaşımda korucu ve bekçi görsellerine yer verilerek “Korucu dağda 2275 lira liraya terör, bekçi şehirde 5078 lirayla hırsız peşinde koşuyor? Reva mı bu?” dendi.

“İki bin şehit verdik, 2275 lira maaş alıyoruz”

Koruculardan gelen taleplerle alakalı görüşüne başvurduğumuz Bingöl Güvenlik Korucuları Dernek Başkanı olan Erhan Kırkan, korucuların 40 yıldır teröre karşı mücadele verdiğini bu sürede iki bine yakın şehit ve üç bine yakın gazi verdiklerini söyleyerek sözlerini şöyle devam ettirdi:

Bizler aynı zamanda batıya göç etmeyerek hem buradaki esnafı da ayakta tutuyoruz hem de batının yükünün artmamasını da sağlıyoruz. İddia edildiği gibi korucular ek işte yapmıyor. Korucuların yüzde 80’nin bu işten aldığı maaşla geçimini sağlıyor.  Hali hazırda 55 bin kadrolu, 20-25 bin gönüllü ve bir o kadar da emekli korucu var. Aldığımız para 2275 lira. Bu para ile hem görevimizi yapmaya hem de ailemizi geçindirmeye çalışıyoruz. Ayın 15’inde maaş alıyoruz. 20’sinde cebimizde para kalmıyor.

“Bizler de dağların bekçileriyiz”

“Korucu 2275 liraya dağda terör peşinde koşarken bekçi kardeşlerimiz 5078 liraya şehirde hırsız peşinde koşuyor” diyen Kırkan şu talepte bulundu:

Bekçilerin yaptığı işi önemsiyoruz.  Bekçilik kurumunun yeniden canlandırılması önemli. Biz de dağların, kırsalın bekçileriyiz. Yıllar boyunca devletimizin yanında görev aldık ve almaya devam ediyoruz. Bize de bekçi statüsü ve maaşının verilmesini talep ediyoruz.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat