SON DAKİKA

Zikte Aşireti Ortak Platformu İlk Toplantısını Yaptı

Bu haber 04 Şubat 2020 - 6:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

22 köyü ve 60 Bin’den fazla nüfusu ile Bingöl’ün en kalabalık aşiretlerinden biri olan Zikte aşireti, Zikté Bölgesi Sürdürülebilir Kalkınma Platformu (Zikté-SÜRKAP) İlk toplantısını Genç’te gerçekleştirdi. Salonu hınça hınç dolduran Zıkteliler birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Zikté bölgesinin Maddi ve Manevi kalkınmasını amaç edinen Zikté Bölgesi Sürdürülebilir Kalkınma Platformu (Zikté-SÜRKAP) İlk toplantısını Genç’te gerçekleştirdi. Genç Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Zikté aşireti mensupları ve Kanaat önderlerinin yanı sıra, Muhtarlar, Dernek Başkanları ve çeşitli meslek örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Hafız Servet Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda günün anlam ve önemini belirten konuşmada Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Bedeva toplumsal birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dayanışmanın önemine değinerek birlik ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesini istedi.

Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Bedeva’nın ardından söz alan Eğitimci-Tarihçi Fırat Atan, Zikté bölgesinin tarihçesi ve tarihi geçmişi hakkında bir sunum gerçekleştirerek bölgenin genel hatlarından örnekler verdi ve Zıkte’nin Bingöl’de en fazla nüfusa sahip olduğunu belirterek birlik ve beraberliklerinin daim olmasını diledi.

Son olarak söz alan Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaaddin Yüksel ise Kalkınma Platformunun mahiyeti, önemi, çalışma usulleri ile daha evvel bölgede yapılan proje ve çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

“DERNEKLERDEN TAM DESTEK”              

Platformun ana paydaşlarından olan Zikté Bölgesi dernek başkanları ve temsilcileri Aşkasor-Der başkanı Emin Övün, Çaytepe Derneği başkanı Galip Akman, Muradan Derneği Bşk. Yrd. Erol Çağlayan, Şerno-Der adına basın sözcüsü İlhami Gelen, Seyfan-Der adına Bşk. Yrd. Nurettin Gende, Vahkin-Der başkanı Osman Topluk, Vazanan Derneği Başkanı Abdullah Bedeva yaptıkları konuşmalarla platformu desteklediklerini ifade ettiler.

Program, Aile fotoğrafı çekimi ve yöresel lezzet olan zervet ikramının ardından sona erdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat