SON DAKİKA

Zikte-Sürkap Genç’te Toplanıyor

Bu haber 01 Şubat 2020 - 6:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zikte Sürdürülebilir Kalkınma Platformu (Zikte-SÜRKAP) İilk toplantısını Genç’te gerçekleştirecek. Programda Platformun tanıtımı ve kuruluşu ile ilgili istişarede bulunulacak.

“Kalkınma Yerelden Başlar” şiarıyla yola çıkarak; Zikte bölgesinin iktisadi, sosyal, kültürel, eğitim ve diğer tüm alanlarda kalkınmasını hedefleyen Zikte Sürdürülebilir Kalkınma Platformu (Zikte-SÜRKAP) İlk toplantısını Genç’te gerçekleştirecek. Programda Platformun tanıtımı ve kuruluşu ile ilgili istişarede bulunulacak.

Toplantı 02.02.2020 saaat 14:02 de Genç Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezinde tertip edilecek. Amacı bölgesel kalkınmayı gerçekleştirecek vasıtaları, potansiyeli ve dinamikleri harekete geçirmek olan platform, siyasi bir oluşum olmayıp, zikte bölgesini temsilen kurulmuş Köy dernekleri ile birlikte tamamen bölgenin kalkınmasını hedefleyen bir sivil insiyatif olarak olarak teşekkül ettirildi. Ayrıca Zikte bölgesinin 22 köyünün Muhtarları da başlangıçtan beri bu Platform bünyesinde aktif bir şekilde yer alarak, desteklerini ifade etti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Genç’te yapılacak programa yoğun bir ilgi olduğunu ve bu ilginin de yerel kalkınma ihtiyacından kaynaklandığını biliyoruz. Yerelden kalkınmanın bölgemizle birlikte ilçemize, ilimize ve ülkemize katma değer getireceğine inanıyor ve bu çalıştayı çok önemsiyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını da pekiştirecek olan bu tarz oluşumların ülkemizde çok sayıda başarılı örnekleri vardır. İnşallah bizler de Zikte ailesi olarak bu oluşum vasıtasıyla yerelden kalkınmayı başlatarak, bölgemiz ve ilçemiz ekonomisine ciddi katkılar sunacağız. Son olarak toplantıya tüm Zikte ailesi üyelerinin davetli olduğunu belirtir, belirlenen gün ve saatte buluşabilmeyi ümid ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”