SON DAKİKA

Solhan Gençtavus’ta Köy Korucusu Çığ Altında Kaldı

Bu haber 01 Şubat 2020 - 13:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Genç Tavus Köyü’nde bir vatandaş çığ altında kaldı. Çığa kapılan vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre; Solhan Genç Tavus Köyü Kuştepe Mezrası’nda elektrik kesintisinin nedenini öğrenmek için trafoya bakmaya giden Geçici Köy Korucusu Yüksel Arlı (42) düşen çığın altında kaldı.

Arama kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaştığı ancak büyük bir alanda etkili olan çığda Yüksel Arlı’ya henüz ulaşılamadığı öğrenildi.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Eğitimci ve sivil toplum gönüllüsü Semiramis Karaarslan yaptığı açıklamada, “Bingöl Solhan-Genç Tavus köyünden Yüksel Arlı aşırı kar yağışı nedeni ile çığ altında kalmış... Az önce AFAD Enformasyondan Ergün Enön’den aldığım bilgiye göre arabaların gidemediği çığ bölgesine helikopterle indirilen Arama-Kurtarma ekipleriyle aramalar zor şartlarda sürdürülüyor. Köylülerinin ifadesine göre aramalar belli yerlerde yoğunlaştırıldı” dedi.

ZİYA SÖZEN’DEN AÇIKLAMA

Şehit Aileleri ve Güvenik Korucuları Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen’de “Solhan ilçesi Genç-Tavus köyünden Güvenlik Korucumuz Yüksel Arlı evinden çıkıp elektrik kesintisini TEDAŞ’a bildirmek üzere telefon çeken bir bölgeye giderken çığ altında kalmıştır. Helikopter ile bölgeye bırakılan Arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ermektedir” açıklamasında bulundu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat