SON DAKİKA

Mobbing İddialarına Üniversite Değil Sendika Cevap Verdi!

Bu haber 31 Ocak 2020 - 6:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde Bingöl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde yaşandığı öne sürülen mobbing iddialarına ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamayı üniversite yönetiminin değil de bir sendikanın yapması dikkat çekti.

Bingöl Online’da yer alan bir habere göre, Eğitim Bir Sen üniversite şubesi Geçtiğimiz günlerde “Bingöl Üniversitesi’nde Mobbing İddiası” başlığıyla basına yansıyan ve bir sendika başkanının açıklamalarını içeren Araştırma Görevliliğinin gerektirdiği hiçbir vasfı da yerine getirmediği için süresinin sonlandırıldığını iddia etti.

Konuyla ilgili daha önce gündeme gelen haber için BİNGÖL ÜNİVERSİTESİNDE YENİ SKANDAL İDDİASI! başlıklı habere bakabilirsiniz.

Üniversitede yaşandığı öne sürülen ‘mobbing iddialarını’ değerlendiren Eğitim Bir-Sen Üniversite Şubesi: “Torpil, önceleme ve imtiyaz peşinde koşanların önüne geçilmesinin mobbing uygulamak olarak ifade edildiğini ve bu şekilde yansıtıldığını maalesef görmüş olduk. Bu durum bir mobbing değil, aslında bütün yöneticilerin asli vazifesidir” ifadelerine yer verildi.

Bazı kişilerin Bingöl Üniversitesi’nin başarısına gölge düşürmeye çalıştıklarının iddia edildiği açıklamada; “Üniversiteler bilim yuvası olarak üniversitemizin yükselen başarısına gölge düşürmeye çalışmaktalar. Özellikle son iki yıldır, üyelerimizden birçok akademik ve idari perso doğrular niteliktedir. Üniversitede sağlıklı bir işleyiş ve birlikte iş yapma performansına gölge düşüren bu tür çıkışları tasvip etmiyoruz ve Vazifesi bilim ve verim ortaya koymak olan kişi ve yapıların kimi üniversitemiz yöneticisi ve çoğu sendikamız üyesi olan akademik ve ida girişim ve paylaşımların üniversitemiz üzerinde farklı hesapları ve emelleri olan örgütsel yapıların ekmeğine yağ sürmektedir” denildi.

Açıklamanın tamamı için tıklayınız

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat