SON DAKİKA

Bingöl Cezaevinde İsyan iddiası

Bu haber 31 Ocak 2020 - 20:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl M Tipi cezaevinde akşam saatlerinde mahkumların isyan ettiği iddia edilirken, mahkum yakınlarının ise cezaevi önünde cezaevi yönetimini protesto ettiği öğrenildi.

Bingöl Online’da yer alan bir habere göre, Bingöl M Tipi Açık ve Kapalı Cezaevi’nde mahkumların ‘kötü muamele’ gördüğü iddiası üzerine mahkum yakınları, akşam saatlerinde cezaevi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. ‘Müdür istifa’, ‘Bingöl burada müdür nerede?’ sloganları atan mahkum yakınları, ıslık çalarak protestolarını sürdürdü.

Toplanan grup adına konuşan mahkum yakını Saddam Balat; “Cezaevi müdürü, cezaevinin yüzde 50’sini kendi himayesi altına almış. Burada tavuk çiftliği yapmış. Mahkumlara zulmediyorlar. Mahkumların izinlerini kesiyor, izinlere göndermiyor. Adalet Bakanlığı’na sesleniyorum, bu müdürün hakkından gelsin” iddiasında bulundu.

Başka bir mahkum yakını ise, “Sebepsiz yere bazı mahkumları açıkta kalması gerekirken kapalı cezaevine almışlar. Mahkum hastaneden rapor alıyor, rapor aldığı için de hücre cezası veriyorlar. Sebebi nedir? Suçu nedir? Müdür bey açıklasın” şeklindeki iddiada bulundu.

Protestonun ardından grup, olaysız şekilde cezaevi önünden ayrıldı.

BAŞSAVCILIKTAN İLK AÇIKLAMA

Protestodan sonra Bingöl Başsavcısı Fatih Çoban, yaptığı açıklamada; “Bingöl Cezaevinde mahkumların herhangi bir isyan girişimi söz konusu değildir. Bir kısım mahkum yakını cezaevindeki uygulamaları protesto etmek için cezaevi önünde toplanmışlar, kısa bir süre slogan atmışlar ve Emniyet güçleri tarafından dağıtılmışlardır. Şu an itibariyle olumsuz bir durum yoktur” dedi.

GERGERLİOĞLU’DA PAYLAŞTI

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’da sosyal medya hesabı twitter üzerinden adalet bakanlığına çağrıda bulundu. Gergerlioğlu, “Bingöl cezaevinde neler oluyor.?? Açıklamanız @adalet_bakanlik” şeklinde bir paylaşım yaptı.

SOSYAL MEDYADA KISA SÜREDE YAYILDI

Bingöl Online twitter adresinden cezaevindeki protestoya dair bir görüntünün paylaşılması üzerine olay kısa sürede sosyal ağlar üzerinden yayıldı. Pek çok sosyal medya kullanıcısı adalet bakanlığından açıklama beklerken, bazı trol hesapların da provakasyon için fırsat kolladığı gözlendi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat