SON DAKİKA

Zikte Aşireti, Ortak Platformda Buluşuyor

Bu haber 30 Ocak 2020 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün en kalabalık aşiretlerinden biri olan Zikte aşireti, ortak sivil toplum inisiyatifi kurma kararı aldı.

‘Zikte Bölgesi Sürdürülebilir Kalkınma Platformu’ adıyla bir platform kurma kararı alan Zikte’liler, amaçlarının bölgesinin maddi ve manevi kalkınmasını sağlamak olduğunu açıkladı. Kurulacak olan platform hakkında yapılan basın açıklamasında şunlar söylendi:

“Zikte toplumu olarak ortak bir çatı altında buluşmak, çalışmalarımız daha kollektif hale getirmek amacıyla ortak toplumumuzun tüm kesimlerinin katılacağı ortak bir platform çatısında buluşuyoruz. Bu platformun adı: “Zikte Bölgesi Sürdürülebilir Kalkınma Platformu” dur. Kısaca adı “Zikte-SÜRKAP” tır. Platformumuzun temel kuruluş amacı; Zikte Bölgesinin Maddi ve Manevi kalkınmasını sağlamaktır. Ayrıca bölgemizin İktisadi, Sosyal, Eğitim ve Kültürel anlamda gelişimi için gerekli olan plan, proje ve uygulamaların desteklenmesi, teşvik edilmesi ve takip edilmesini sağlamaktır. Platformun faaliyetleri, alanında uzman ve yetkin kişiler tarafından yürütülecektir. Bölgemize dokunacak reel ve fayda bazlı projeler üreterek bunları hayata geçirmek en büyük hedefimiz ve misyonumuz olacaktır.

Bu platform pasif bir sivil toplum hareketi değildir. Zikte bölgesini temsil eden sivil toplum kuruluşları derneklerimizle işbirliği içerisinde, köy muhtarlarımız ve çeşitli toplumsal gruplarla yapılan istişareler sonucunda şekillenmiş olan aktif bir sivil insiyatiftir. Platformumuza başından beri katkı ve destek veren bölgemizin güçlü oluşumlarından Vazanan-DER, Muradan-DER, Çaytepe Derneği, Şerno-DER, Seyfan-DER, Vahkin-DER, Balgöze-Aşkasor-DER, gibi kıymetli derneklerimizde bu platformun bünyesinde yer almışlardır.

Platformumuz kendisini herhangi bir şekilde bir bölgenin temsilcisi veya bölge adına hareket eden bir merci olarak görmemektedir. Amacımız sadece Zikte bölgemizin Maddi-Manevi anlamda sürdürülebilir kalkınmasını temin etmek için gerekli olan dinamikleri ve mevcut potansiyelimizi harekete geçirebilmektir. Mümkün mertebe siyasi hesap ve mülahazalardan uzak, ama bölgemizin siyasetçileri de başta olmak üzere herkesin ve her kesimin desteğine ihtiyaç duyan bir sivil inisiyatif hareketidir.

Bu platform henüz kuruluş aşamasında olup yönetim organları, alt çalışma grupları ve diğer komisyonları henüz oluşturulmamıştır. Yapılacak geniş istişare ve toplantılar neticesinde, nihai şekli belirlenmiş olacaktır.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat