SON DAKİKA

Aile ve Bölge Derneklerine Yeni Bir Tane Daha Eklendi

Bu haber 30 Ocak 2020 - 6:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son yıllarda sayıları artan aile ve bölge derneklerine bir yenisi ekendi. Aile bireyleri arasında yardımlaşma, dayanışma ve birlikteliği devam ettirmek ve aile fertlerinin maddi ve manevi açıdan kalkınmasını sağlamak amacıyla Genç bölgesi Vanazan Köylüleri, ‘Vanazan Derneği’ adıyla dernekleşti.

Bingöl’ün Genç ilçesi Vanazan Köyü’nde asırlar önce yerleşen aile, dernekleşme kararı aldı. Amaçlarının aile bireyleri arasında yardımlaşma, dayanışma ve birlikteliği devam ettirme ve aile fertlerinin maddi ve manevi açıdan kalkınmasını sağlama olduğunu belirten aile bireyleri, dernekleşme hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Asırlar önce Genç bölgesi Vazanan Köyü merkezine yerleşen aile, günümüzde büyük bir aile olmuş ve zamanla yoğunluğu Genç ve Bingöl merkez olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerine yerleşmiştir. Derneğimiz, büyüyen ve farklı yerleşim yeri edinen aile fertlerini bir arada tutmak, aile fertleri arasında birliği teşvik etmek, “birimiz hepimiz, hepimiz birimiz içindir” ve dinimizin “İnananlar karşılıklı merhamet, sevgi ve birbirlerine bağlılıklarında tek bir vücut gibidirler. Onun bir uzvu rahatsızlanınca diğer uzuvlar da ateşli ve uykusuz bir halde onun imdadına koşarlar.” tavsiyesi gibi düsturları yaşatmak, ailenin birbirine yabancılaşmasının önüne geçmek ve aile bireyleri arasında kaynaşmayı diri tutmak gayretinde olacaktır. Derneğimizin üzerinde yoğunlaşacağı temel konulardan biri de gençlerimizin merkeze alındığı ve onların geleceğine yön veren başta maddi ve manevi açıdan onları yetiştirecek çalışmalar gerçekleştirmektir. Böylelikle derneğimiz bilinçli gençlik yetiştirmekle özelde aileye genelde ise topluma faydalı olma gayretinde olacaktır. Derneğimiz deneyimli kişilerden komisyonlar oluşturacak, ilgili birim ve kişilerden destek alarak hedeflerini gerçekleştirmeye çalışacaktır. Bütün bunları yaparken istişareye öncelik vererek hareket edecektir. Ayrıca derneğimiz gücü nispetinde toplumun her kesimi için faydalı olma gayretinde olacaktır.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat