SON DAKİKA

MEB’den Tartışma Yaratan Kitaba İlişkin Açıklama

Bu haber 23 Ocak 2020 - 17:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MEB, Psikososyal Önleyici Destek Programı kitabında yer alan sembollere ilişkin yaptığı açıklamada, algı oluşturulmaya çalışıldığını ve inceleme başlattıklarını duyurdu.

Bugün ulusal pek çok haber sitesinde yer alan ve sitemiz Bingöl Net’te de yer verilen bir habere (ilgili haber için tıklayınız) ilişkin MEB’den açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, kitabın öğrencilere yönelik değil, rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine kaynak olarak hazırlandığı bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Rehberlik öğretmenlerine hizmet içi eğitimler kapsamında sunulan eğitici eğitimi programı kitabında yer alan görsellerle ilgili medyaya yansıyan haberler hakkında aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Hizmet içi eğitimler için 2017 yılında hazırlanan “Psikososyal Önleyici Destek Programı” kitabı söz konusu haberin manşet bölümünde iddia edildiği gibi öğrencilere yönelik değil, rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine kaynak olarak sunulmuştur.

Söz konusu haberde, kitapta yer alan 150’nin üzerindeki görsel içerisinden yalnızca 4 görsel bir araya getirilerek bütünü yansıtmayan maksatlı bir algı oluşturulmak istendiği görülmektedir.

Hazırlanan kitap içeriğinde söz konusu haberde iddia edildiği gibi bir algının oluşup oluşmadığının araştırılması için ön değerlendirme ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat