SON DAKİKA

Davutoğlu Partisini Kurdu, Listede 2 Bingöllü Var

Bu haber 13 Aralık 2019 - 8:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu yeni partide kurucular kurulu listesinde 2 Bingöllü siyasetçi de yer aldı.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucu başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi’nin tanıtımı için Ankara Bilkent Otel’de toplantı düzenlendi. Eski Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile salona geldi. Davutoğlu eski hükümetlerin başbakanı olarak anons edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda farklılıklarla birlik olmayı anlatan kısa bir video gösterildi. Video güven, huzur gelecek, Gelecek Partisi’nin isim ve ambleminin yansıtılmasıyla tamamlandı.

Video gösteriminin ardından kürsüye çıkan Davutoğlu, sözlerine, “Bugün gelecek milletimizindir. ‘Gelecek Türkiye’nindir’ diyerek partimizin kuruluşunu ilan ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek başladı. Partinin internet sitesi de yayına girdi. 

İnternet sitesinde yer alan kurucular kurulu listesinde iki Bingöllü siyasetçinin yer aldığı görüldü. İşte o isimler:

Cuma İçten. 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili, Eğitimci, 1973 Genç/Bingöl doğumlu.

Perihan Toğay. Serbest Meslek Uzmanı, 1965 Solhan/Bingöl doğumlu.

Cuma İçten Kimdir?

Cuma İçten, 1 Ocak 1973’te Bingöl Genç’te doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Hediye’dir.Eğitimci, Bilişimci, İş Adamı; Newport International University İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede Uluslararası Dış Ticaret Bölümünde tamamladı. Marmara Belediyeler Birliği Siyaset Akademisi, Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği, Devlet ve Siyaset Akademilerine devam etti.Özel sektörde eğitim, bilişim bilgi güvenliği alanlarında çalıştı. Kültürlü Gençlik, Diyarbakır Gönül Köprüsü, Diyarbakır İnsani Yardım, Hasankeyf Kültür, Fatih İş Adamları ve Sanayicileri Derneklerinin Yönetim Kurulu Üyelikleri ile Genel Başkan Yardımcılıkları görevini yürüttü. Sivil Dayanışma Platformu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.Orta düzeyde İngilizce, Kürtçe, iyi düzeyde Zazaca bilen İçten, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Perihan Toğay Kimdir?

1965 Bingöl-Solhan doğumlu. 1989 yılından bu yana İstanbul Zeytinburnu’nda ikamet etmekte. Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Siyasete 2002 yılında AK PARTİ İstanbul-Zeytinburnu İlçe Teşkilatında başladı. 2005 tarihinde Kadın Kolları Yönetim Kurulunda aktif olarak görev aldı. Tanıtım Medyadan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Yakın dönemde Ak Parti’den istifa eden Toğan Gelecek Partisi kurucular kurulu listesinde yer aldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat