SON DAKİKA

Kaleköy Barajı, Dünya Birincisi Seçildi

Bu haber 22 Ekim 2019 - 12:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Solhan Yukarı Kaleköy Barajı, Çin’de düzenlenen 2019 yılı Uluslararası SSB Barajlar kongresinde Dünya birincisi seçildi.

Bingöl Solhan Yukarı Kaleköy Barajı, Çin’de Türkiye’yi temsil etti. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ)’nin konuyla ilgili daha önce yaptığı bilgi paylaşımına göre, Çin’de düzenlenecek olan SSB Barajlar Kongresi’nde ‘SSB Baraj İnşaatlarına Yön Veren Barajlar Yarışması’nda’ Türkiye’yi Bingöl Solhan Yukarı Kaleköy Barajı temsil edecek denilmişti.

DÜNYA BİRİNCİSİ SEÇİLDİ

65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Ülkemizin dört bir yanına dev projeler ile yatırım mührümüzü vurduk. Bingöl Solhan Yukarı Kaleköy ve Hidroelektrik Santrali Çin’de düzenlenen 2019 yılı Uluslararası SSB Barajlar kongresinde Dünya birincisi seçilmiştir.” dedi.

SSB BARAJLAR KONGRESİ NEDİR?

Son yıllarda imalat hızlı, işlenebilirliği kolay ve aynı zamanda maliyetinin düşük olmasından dolayı ülkemizde bir çok baraj ve yol inşaatında Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) diğer bilinen adı ile RCC (Roller Compacted Concrete) yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. SSB, geleneksel toprak serimi gibi araçlarla işlenebilen sıfır slump değerli beton tipidir. Kamyon yada bant sistemi ile taşınıp vibrasyonlu silindir aracılığı ile sıkıştırılan bir betondur. SSB Barajlar Kongresi ise bu yöntem ile yapılan barajların sergilendiği kongredir.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat