SON DAKİKA

BİNDAG Derneği Kuruldu

Bu haber 22 Ekim 2019 - 12:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri (BİNDAG) Derneği, Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarslan başkanlığında kuruldu. Dernek, doğal afetler için eğitimli ve sertifikalı eleman yetiştirecek.

Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri (BİNDAG) Derneği, Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarslan başkanlığında kuruldu. Karaarslan, derneği kuruluşu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bingöl ilimiz Kuzey Anadolu fay hattında ve birinci derece deprem kuşağında. 1971 ve 2003 depremini yaşayan bizlerin hem deprem ve hem tüm doğal afetlerde bir seri önlem ve eğitim almamız için mutlaka bir dernek çatısı altında toplanmamız gerektiğine inanıyorduk. Bu konuda bir dizi görüşmelerimiz oldu. Kiminle görüştüysek olumlu cevap aldık. Görüştüğümüz her kurumdan bir kurucu üyeyle Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri (BİNDAG) Derneğini fikir birliği ile kurmaya karar verdik.

Derneğimizin amacını şu şekilde belirledik; her türlü koşulda, her tür canlıyı tehlike ortamından uzaklaştırmak, deprem, sel, her türlü sportif kaza, kaybolma, mahsur kalma, yangın, trafik kazası, insan unsuru ön planda olmak üzere her türlü canlının kurtarılması, yaşamının devamıyla lojistik ve psikolojik desteğin sağlanması, depreme ve tüm doğal afetlere karşı zararı en aza indirgemek, yapıların deprem yönetmeliğine uygun inşası ve yapı denetiminin takibi, doğal afetlerde arama ve kurtarma gerektiren her türlü olayda ve kazada gönüllü olarak çalışmak, arama/kurtarma ekipleri kurmak. Operasyona katılacak eğitimli ve sertifikalı eleman yetiştirerek ekibin en kısa sürede olay yerine gitmesini sağlayarak etkin arama kurtarma çalışmaları yapmak. Gerek üyelerine, gerek üyeler dışında resmi ve özel kurum ve kuruluşlar, eğitim kurumları ile şahıslara afetten korunma/ ilk yardım/arama/kurtarma hususlarında eğitim ve seminerler vermek, tatbikatlar yapmak, aynı amaçla kurulmuş olan veya kurulacak olan yurt içinde gerçek ve tüzel kişilerle, vakıf, dernek, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapmak ve danışmanlık hizmeti vermek, mahalle afet gönüllü gruplarını kurmak amacıyla yola çıktık. Halkımızın da desteği ile yararlı çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz. Hayırlı olması ve afetsiz günler dileğiyle en derin saygılarımızı sunuyoruz.” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat