SON DAKİKA

Ahmet Kaya’nın En yakın Arkadaşını Canlandıracak

Bu haber 10 Ekim 2019 - 16:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Usta sanatçı Ahmet Kaya’nın biyografik filmi ‘İki Gözüm’ filminin çekimleri devam ediyor. Türkiye’nin yakın siyasi tarihine ışık tutan filmin yapım ekibinde Bingöllü iş adamı Eşref Bukan’da yer alıyor. Bukan, ayrıca filmde Kaya’nın en yakın arkadaşı olan ‘Zaza’ karakterine hayat veriyor.

1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneğinin düzenlediği ödül töreninde yaşanan olayların ardından yurtdışına gitmek zorunda kalan ve 2000 yılında Paris’te hayatını kaybeden usta sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan ‘İki Gözüm’ filminin çekimleri devam ediyor. Ahmet Kaya’nın hayatındaki kırılma noktalarını anlatan biyografik film Türkiye’nin yakın siyasi tarihine ışık tutuyor. Filmde Magazin Gazetecileri Derneğinin düzenlediği ödül töreninde yaşananların yanı sıra, 28 Şubat sürecinde yaşanan olaylar, başörtüsü konusu, Cumartesi anneleri, 1 Mayıs olaylarına da değiniliyor.

‘İKİ GÖZÜM’ FİLMİNİN BİRÇOK SAHNESİNDE BİNGÖL VURGUSU

Ünlü yönetmen Gani Rüzgar Şavata’nın teklifi üzerine filmde yapımcı ve oyuncu olarak yer alan Bingöllü iş adamı Eşref Bukan, ‘Zaza’ karakterini canlandırıyor. ‘Zaza’ karakteri filmde Ahmet Kaya’nın en yakın arkadaşı olarak yer alıyor. ‘İki Gözüm’ filminde çok sayıda sahnede Bingöl vurgusu yapılıyor.

Bukan, filmin bütçesinde şu ana kadar 7 milyon TL harcandığını ve figürasyonlarla birlikte 2 bin kişinin rol aldığını aktarıyor. Çekimleri Türkiye, Fransa ve Almanya’da gerçekleştirilen Filmin tam bütçesi hakkında net bir rakam veremeyeceğini söyleyen Bukan, ‘İki Gözüm’ projesini beyazperdeye en iyi şekilde yansıtmak için hiçbir şeyden kaçınmadıklarını belirtiyor.

OLAYLI GECE AYNEN AKTARILACAK

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ile birçok kez yapım ekibi olarak görüştüklerini söyleyen Eşref Bukan, ailenin projeye sıcak bakmadığını ancak böylesine usta bir sanatçının hayatının beyazperdeye aktarılması gerektiğini söylüyor. Telif sorunlarından dolayı usta sanatçı ile özdeşleşen ‘İki Gözüm’ sözünü filmin adı olarak belirlediklerini söylüyor. Filmde Kaya’nın seslendirdiği anonim eserler seslendirilirken, Magazin Gazeteciler Derneğinin düzenlediği olaylı gecede bulunan birçok ismin kendilerini arayarak filmde kendilerine yer verilmemesi istediğini söylüyor. Bukan, kendilerini arayanlara olaylı gecede yaşananları ve perde arkasında yaşananları aynen aktaracaklarını söylediklerini vurguluyor.

29 Kasım’da vizyona girecek ‘İki Gözüm’ filmi binin üzerinde salonda aynı anda gösterime girecek filmin yönetmen koltuğunda Gani Rüzgar Şavata ve Hakan Gürtop oturuyor. Usta sanatçı sesi ve görüntüsüyle Ahmet Kaya’yı andıran Özgür Tüzer canlandırıyor. Uluslararası platformlarda birçok ödüle sahip Tiyatro ve Sinema oyuncusu Yelda Reynaud oyuncu kadrosunda yer alıyor.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat