SON DAKİKA

Binçevder Bingöl Gönüllüleri Temizliğe Devam Etti

Bu haber 08 Ekim 2019 - 13:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Doğal varlıklarına ve çevresel değerlerine dikkat çekmek için Binçevder Bingöl gönüllüleri  tarafından başlatılan çevre temizliği faaliyetleri bu hafta Mazrafakide devam etti.

10 gün önce aynı yerde birinci temizliği yapan ve bu hafta ikinci temizlik ile kirletenlerin ne kadar duyarsız olduğu vurgusu yapıldı.

BİNÇEVDER derneği başkanı, üyeleri ve B.Ü Sosyal hizmetler öğrencileri birlikte daha önce temizlik yaptıkları alanda 11 büyük poşetlik çöpleri toplayarak çöp konteynırına taşıdı

Başkan Cuma Karaaralan, Çevre duyarlığının oluşmasının ana unsurunun kirletmemek olduğunu belirterek, gönüllü olarak bu çalışmalarımız devam edecektir. Amacımız kirtletmeme konusunda farkındalık yaratmaktır.

Çevre ve toprağa saygı faaliyetine katılan Bingöl Çevre gönüllüleri duyarlılık çağrısı yaptılar.

Etkinliklerin bir farkındalık oluşturmak adına yapıldığını belirten Cuma Karaarslan, Bingöl de başta insan faktörü olmak üzere, kirliliğin başlamasına neden olan ve insandan kaynaklanan sebeplerin ortadan kaldırılması, yerelde yaşayan yol ve doğayı kullanan her kesimin membada evrensel-erdemli davranışları geliştirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Öncelikle kirletmemenin daha değerli olduğunu söyleyen Karaarslan, “Toplumsal satıh ve sınırların başlangıcı erdemsel değerlerdir. Kirletmemek en doğrusu, ama bu alanlarda oluşan kirliliğin önlenmesi topyekün ve ortak bir çaba olmalı. İnsanlar başta olmak üzere, kamu ve diğer kesimlerin ortak çözümler üretmeleri, bu alanda bir sevgi seferberliği ile hareket edilmesi gereklidir. Yoldan geçen araçların, piknikçilerin ortak kirlettiği alanlar cana mala toprağa suya zarar vermektedir. İnsanların arabalardan attığı ve dünyanın hiçbir yerinde olmayan bu davranış psikolojik bir incelemeye değer. İnsanların atıklarını kendi kullandıkları alanlara atmaları anlaşılmaz bir şey.” Dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat