SON DAKİKA

Bingöllü Öğrenciler Osmaniye’de

Bu haber 07 Ekim 2019 - 11:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Biz Anadolu’yuz” Projesi kapsamında Bingöl’den Osmaniye’ye giden Öğrenciler Vali Coşkun’u ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’nın himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bingöl’den Osmaniye’ye gelen 40 öğrenci Vali Ömer Faruk Coşkun’u ziyaret etti. Ziyarette Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Loğoğlu da yer aldı.

Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda gerçekleşen kabulde Vali Ömer Faruk Coşkun öğrencilerle sohbet etti.

Programın başında Osmaniye Gençlik Merkezi Müdürü Bayram Bozyel proje hakkında detaylı bilgi vererek, “İçişleri Bakanlığı tarafından “180 Günlük Eylem Planı” kapsamında hazırlanan Strateji Geliştirme Başkanlığınca gerçekleştirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” Ağustos 2017’de hayata geçirilip, 22 Eylül’de Tunceli-Afyonkarahisar buluşması ile başladı. Proje ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 İl’den 15 yaş ve altı 50.000 öğrenciye ülkemizin farklı şehirleri ziyaret ettirilerek iller arası kardeşlik köprüsü kurulması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi, ortak kültürel değerlerin paylaşılması, milli ve manevi kültürel ve ortak değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması, çocukların arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, çocukların terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması hedeflenmiştir.”dedi. Doğu ve Güneydoğu illerinin yanı sıra Ülkemizin Batı, Kuzey ve Güney Bölgelerinde yaşayan gençlerimizin de karşılıklı değişimleri şeklinde proje kapsamının genişletildiğini de kaydeden Bozyel, “Proje kapsamında 08-11 Mart 2019 tarihinde ilimiz Düziçi ilçesinden Düziçi İstiklal İmam Hatip Ortaokulundan 40 genç Bursa ilini, 14-17 Haziran 2019 tarihinde Bingöl iline Toprakkale Dağıstan Ortaokulundan 14 ve Toprakkale İmam Hatip Ortaokulundan 15 toplam 29 genç Bingöl ilini ziyaret etmişlerdir. 4-7 Ekim 2019 tarihleri arasında ise Bingöl İlinden 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulundan 40 gencimizi ilimizde misafir edeceğiz.” diye konuştu. Bayram Bozyel, gençlerin 3 gün boyunca ilimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştireceklerini söyledi.

Öğrencileri Osmaniye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Coşkun, “‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında bugün sizleri ilimizde ağırlıyoruz. İlimize hoş geldiniz. Bu projenin Osmaniye ve Bingöl ilimiz arasında bir gönül köprüsü oluşturmasını, birlik, beraberliğimize, dayanışmamıza ve kardeşliğimize vesile olmasını diliyorum. Sizler ilimizde bulunduğunuz süre içerisinde hem ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulacaksınız hem de bazı sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunacaksınız. Bu yaşlarda bu tür faaliyetler, sizlerin geleceğinin inşası açısından önem arz ediyor.” diye konuştu. Vali Coşkun, öğrencilere ilimizde geçirecekleri 3 gün boyunca dolu dolu zaman geçirmelerini ve ilde güzel hatıralarla ayrılmalarını dileyerek sözlerine son verdi. Ziyaret sonunda öğrenciler Vali Ömer Faruk Coşkun’a “Biz Anadoluyuz” projesinin plaketini takdim ettiler, Vali Coşkun da öğrencilere hediyeler verdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat