SON DAKİKA

HDP: “Konunun Takipçisi Olacağız”

Bu haber 27 Eylül 2019 - 6:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) il örgütü, Civa’dan etkilenen çocukların durumuna ilişkin bilgi almak için hastaneye bir heyet göndererek ziyaret gerçekleştirdi. HDP Bingöl il eş başkanı Veysel Kaya, konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Bingöl’ün Sancak Beldesinde bulunan İlkokul ve Ortaokulu öğrencileri 20 Eylül tarihinde Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine baş ağrısı, karın ağrısı, kusma, bulantı, vücutta kızarıklık, döküntü, gözlerde yanma hissi, gözlerde kaşıntı ve baş dönmesi gibi yakınmalar, Hastaların beyanlarına göre yaklaşık 5 gün önce okulda buldukları cıva ile oynadıkları ve sonrasında şikâyetlerinin başlaması üzerine hemen hastaneye başvurduklarını belirtmişlerdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) il örgütü Civa’dan etkilenen çocukların durumuna ilişkin bilgi almak için hastaneye bir heyet göndererek ziyaret gerçekleştirdi. HDP Bingöl il eş başkanı Veysi Kaya, il genel meclisi üyesi İmdat Morsümbül ve belediye meclis üyelerinden oluşan bir heyet ailelerden bilgi alarak taleplerini dinledi.

Çocukları cıvadan zehirlenen ailelerin aktardığı bilgilere göre söz konusu zehirlenme ile ilgili ciddi bir ihmal durumunun söz konusu olduğu, bu aşamada öncelikli kaygılarının çocukların sağlık durumu olduğunu ifade eden hasta yakınları tedavi sonrası yaşanabilecek kalıcı sağlık sorunlarından kaygılandıklarını konunun çocukların sağlığı yönünden daha fazla önemsenmesi gerektiğini belirterek HDP ye teşekkür etti. Ziyaret sonrası hastane önünde açıklama yapan HDP Bingöl il eş başkanı Veysel Kaya; Çocukların sağlığının her şeyden önemli olduğunu, ailelere geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak zehirlenen çocukların sağlık durumuna ilişkin bilgi aldıklarını, ailelerin kaygılarının ve taleplerinin bizim de önceliklerimiz olduğunu. Zehirlenme olayının boyutunun vahim olduğunu çocukların sağlığının her şeyden öncelikli olduğunu belirterek konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Kaya, yetkililerin yaşanan bu durumla daha fazla ilgilenmesi, konunun sağlık boyutunun öncelikli gündemleri olduğunu bu konuda ailelerin yanında olduklarını belirtti.

Ailelerin çocuklarının sağlığı konusunda ciddi kaygıları olduğunu çocukların ve ailelerinin durumunun perişan olduğunu ifade eden HDP il eş başkanı Veysel Kaya, durumu ağır olan çocukların Elazığ’a nakledildiğini toplamda 100 yakın öğrencinin cıvadan etkilendiğini son iki gündür halen zehirlenme şikâyetiyle yeni çocukların hastaneye getirildiğini dolayısıyla konu ile ilgili daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığının ve Türk Tabipler Birliği’ nin çocukların sağlık durumunu yakından takip etmesi gerektiğini, konunun tüm yönleriyle araştırılması ve mağduriyetlerin giderilmesi için araştırma komisyonu kurulması uzman heyetler gönderilmesini istedi. Kaya, son olarak çocukları zehirlenen ailelerin 10 gündür hastanede perişan olduğunu ev ve iş yerlerine kilit vurarak hastanede beklediklerini bu nedenle ciddi bir maddi mağduriyet de yaşadıklarını bu konuda sosyal yardımlaşma kurumunun ailelere destek olması çağrısı yaptı.

İl genel meclis üyesi İmdat Morsümbül de ailelere, konuyu partilerinin üzerinden TBMM ye taşıdıklarını il genel ve belediye meclis gündeminde de konuyu ele alacaklarını belirterek ailelerin yanında olduklarını ifade etti. 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat